ԿԽՄԿ-ն պաշտոնական գրություն է ուղարկել Ադրբեջանին, որպեսզի թույլատրեն տեսակցել Սարգիս Անանյանին 09/02/2014   13:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԿԽՄԿ-ն հետևում է ադրբեջանական լրատվամիջոցների հրապարակումներին, նրանց Պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքին և ԿԽՄԿ-ին՝ իր մանդատին համապատասխան, պաշտոնական գրություն է ուղարկել, որպեսզի թույլատրեն տեսակցել հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած Սարգիս Անանյանին:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԿԽՄԿ-ի երևանյան գրասենյակի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից Հասմիկ Գալստյան:
Նշենք նաև, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր նոր տեղեկատվություն է տարածել, որով հաստատում է օգոստոսի 26-ին ՀՀ քաղաքացու գերեվարման լուրը` կցելով նաև Սարգիս Անանյանի լուսանկարն ու մի տեսանյութ:

МККК направил Азербайджану запрос о выдаче разрешения на посещение попавшего в плен гражданина Армении Саркиса Ананяна 09/02/2014 13:54 | Актуальная тема
Международный комитет красного креста(МККК) следит за публикациями в азербайджанской прессе и на сайте их Минобороны и в соответствии со своим мандатом направил официальное письмо о выдаче разрешения на посещение Саркиса Ананяна, пересекшего армяно-азербайджанскую границу.
Об этом в беседе с корреспондентом ИА “Фактинфо” сообщила сотрудник отдела информации и по связям с общественностью ереванского офиса МККК Асмик Галстян.
Отметим, что Минобороны Азербайджана сегодня распространило заявление, в котором подтверждало информацию о попадании 26 августа в плен гражданина Армении, сопроводив сообщение фотографией Саркиса Ананяна, а также видеоматериалом.