Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը` գիտելիքի օրվա կապակցությամբ 09/01/2014 10:12 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել՝ սեպտեմբերի 1-ի՝ գիտելիքի օրվա կապակցությամբ:
«Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսուցիչներ և ծնողներ,
Հարգելի՛ ուսանողներ և դասախոսներ,
Շնորհավորում եմ ձեզ Գիտելիքի օրվա և ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ:
Մշակույթն ու դպրությունը մեր ժողովրդի դարավոր ընթացքի այցեքարտն են եղել: Անգամ ամենադժվարին պայմաններում հայերս չենք հրաժարվել գիտակրթական առաջընթացից և եղել ենք ամենագրասերներից մեկը տարածաշրջանում:
Հայ ժողովրդի այդ բնատուր առաջադիմական ավանդույթների շնորհիվ մենք հասել ենք որակապես նոր հանգրվանի: Կրթության որակի բարելավումը մեր պետականության կարևոր առաջնահերթություններից է այսօր: Մեր երկրի հաջողություններն ակնառու են դառնում միջազգային դպրոցական օլիմպիադաներում մեր աշակերտների արձանագրած հաղթանակների շնորհիվ: Սակայն դրանք ընդամենը շատ բարդ և քարքարոտ ճանապարհի սկիզբն են, որի հաղթահարումը հնարավոր է բոլորիս հետևողական ջանքերի համատեղմամբ:
Հաջողություն եմ մաղթում բոլոր ուսուցիչներին ու դասախոսներին, բոլոր աշակերտներին և ուսանողներին նոր ուսումնական տարում: Հատկապես շնորհավորում եմ կրթական հաստատությունների շեմն առաջին անգամ հատողներին: Թո՛ղ այս ուսումնական տարին լինի արգասաբեր, քանի որ մեր աշակերտներն ու ուսանողները դնելու են ոչ միայն սեփական կյանքի, այլև Հայաստանի ապագայի ամուր հիմքերը»:

Культура и письменность на протяжении веков были визитными карточками армянского народа. Послание президента Армении по случаю Дня знаний 09/01/2014   10:35  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил послание по случаю Дня знаний. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
“Дорогие учащиеся, учителя и родители!
Уважаемые студенты и преподаватели!
Поздравляю вас с Днем знаний и началом учебного года.
Культура и письменность были визитными карточками нашего народа на протяжении веков. Даже в самых сложных условиях мы, армяне, не отказывались от научно-образовательного прогресса и были в числе самых больших книголюбов в регионе.
Благодаря этим изначально присущим армянскому народу прогрессивным традициям мы достигли качественно нового состояния. Улучшение качества образования сегодня является одним из важнейших приоритетов нашей государственности. Успехи нашей страны становятся очевидными благодаря победам наших учеников на международных школьных олимпиадах. Однако они являются всего лишь началом очень трудного и каменистого пути, преодоление которого возможно при совмещении прилагаемых нами всеми последовательных усилий.
Желаю в новом учебном году успехов всем учителям и преподавателям, учащимся и студентам. Особо поздравляю впервые переступающих порог учебных заведений. Пусть этот учебный год будет плодотворным, поскольку наши учащиеся и студенты заложат прочные основы не только собственной жизни, но и будущего Армении”, - отмечается в послании.