ՀՀ և ԼՂՀ Նախագահներն այցելել են «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ 09/01/2014 14:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 1-ին այցելել են Ստեփանակերտի «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ եւ ծանոթացել հիմնարկի աշխատանքներին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջից:
Նախագահները եղել են «Սարտիս» իտալական ֆիրմայի կողմից հիմնադրված «Գրեյթ փարթներշիփ» ընկերության նորաբաց կարի արտադրամասում, որը կունենա ավելի քան 450 աշխատատեղ:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման արտադրության հիմնադրումը՝ նշելով, որ այն հանդիսանում է միջազգային համագործակցության հաջողված օրինակ եւ թույլ կտա որակյալ արտադրանք հանել թե՛ ներքին, թե՛ արտաքին շուկա:

Президенты НКР и Армении посетили ООО “Шелккомбинат” 09/01/2014 14:23 | Лента новостей
Президенты Армении и Нагорно-Карабахской Республики Серж Саргсян и Бако Саакян в понедельник, 1 сентября, посетили ООО “Шелккомбинат” и ознакомились с работой предприятия. Об этом сообщается на официальном сайте главы НКР.
Президенты побывали в новом швейном цеху компании “Грейт Партнершип”, основанном итальянской фирмой “Сартис”, где будет работать более 450 человек.
Президент НКР Б.Саакян подчеркнул важность создания подобного производства, отметив, что оно является удачным примером международного сотрудничества и позволит поставлять качественную продукцию как на внутренний, так и внешний рынки.