Վրաստանի նախկին պաշտպանության նախարարը կրակահերթ է արձակել քաղաքական ակտիվիստների վրա 08/28/2014 09:53 | Միջազգային լրահոս
Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Իրակլի Օքրուաշվիլիի նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ` Թկվիավի գյուղում օգոստոսի 24-ին մարդկանց ուղղությամբ կրակելու դեպքի առթիվ: Այս մասին հաղորդել է «Рустави-2»-ը:
Նախկին նախարարի գործողություններից տուժել են «Վրացական երազանք» կուսակցության ակտիվիստներ Վասիլի եւ Պավել Կարելիները:
Ենթադրվում է, որ Օքրուաշվիլին թիկնապահների հետ միասին ավտոմեքենայով հետապնդել է եղբայրների ավտոմեքենան, ապա` կրակել, որի հետեւանքով երեք գնդակ դիպել է Կապելիների ավտոմեքենային:

На экс-министра обороны Грузии Ираклия Окруашвили завели уголовное дело по подозрению в стрельбе по односельчанам 08/28/2014 09:30 | Международные новости
Уголовное дело возбуждено против экс-министра обороны Грузии Ираклия Окруашвили, который открыл стрельбу по людям в селе Тквиави вечером 24 августа, передает «Газета.Ru» со ссылкой на местную телекомпанию.
От действий экс-министра пострадали активисты партии «Грузинская мечта» Василий и Павел Карели.
Предполагается, что Окруашвили вместе с двумя охранниками погнался на автомобиле за машиной, в которой были братья. Преследователи открыли стрельбу, в результате чего в автомобиль Карели попали три пули.
Жители села сообщили, что активисты «Грузинской мечты» были пойманы и избиты. На данный момент о местонахождении братьев не известно.