ԱՄՆ-ում Էկվատորիալ Գվինեայի դեսպանը կասկածվում է դեռահաս աղջկան ծեծելու մեջ 08/28/2014 12:45 | Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ-ում Էկվատորիալ Գվինեայի դեսպանը կասկածվում է դեռահաս աղջկան փայտե աթոռի ոտքով ծեծելու մեջ, սակայն իր դիվանագիտական անձեռնմխելիության շնորհիվ՝ նա չի ձերբակալվել:
Երկուշաբթի օրը Առլինթոնի ոստիկանությունը, ահազանգ ստանալով, ժամանել է դեսպանի բնակավայր, որտեղ հայտնաբերել է մի դեռահաս աղջկա՝ գլխի վրա մեծ պատռվածքով և այլ վնասվածքներով:
Ոստիկանության խոսնակի փոխանցմամբ՝ աղջիկը ծեծի էր ենթարկվել փայտե աթոռի ոտքով: Գլխավոր կասկածյալը դեսպանն է:
Ինչպես հաղորդվում է, դեռահաս աղջիկը դեսպանի դուստրն է:
Երեկ դեսպանի բնակավայրից մի կին «Associate Press» լրատվական գործակալությանը հայտնել է, որ աղջիկն իրեն լավ է զգում:

Посла Экваториальной Гвинеи в США подозревают в избиении девочки 08/28/2014   13:02  |  Международные новости
Американская полиция подозревает посла Экваториальной Гвинеи в избиении девочки деревянной ножкой от стула. Правоохранительные органы не могут его арестовать из-за дипломатического иммунитета, сообщает Би-би-си
Полицейские были вызваны в резиденцию посла в городе Арлингтон недалеко от Вашингтона в начале недели.
По словам представителя полиции Дастина Штернбека, они обнаружили несовершеннолетнюю девочку с большим порезом на голове и другими травмами. Она была доставлена в больницу.
"Мы установили, что главным подозреваемым является посол", - сказал Штернбек.
Ранее в СМИ сообщалось, что девочка - это дочь посла. Однако, как сообщила в среду агентству Ассошиэйтед пресс служащая в резиденции дипломата, его 16-летняя дочь в полном порядке.