ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Կալիֆորնիայի Սենատի կողմից Արցախի անկախության ճանաչման վերաբերյալ 08/28/2014   15:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախօրեին ԱՄՆ Կալիֆորնիայի Սենատի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության ճանաչման վերաբերյալ ՀՀ Արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ: Այդ մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
«Ողջունում ենք ԱՄՆ Կալիֆորնիայի Սենատի որոշումը` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության ճանաչման վերաբերյալ:
Որքան Ադրբեջանը կշարունակի խոչընդոտել ղարաբաղյան հիմնախնդրի հանգուցալուծմանն ուղղված Հայաստանի և եռանախագահների ջանքերը, այնքան նորանոր համանման որոշումներ ու բանաձևեր կարելի է ակնկալել, որոնք ճանապարհ կհարթեն դեպի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության միջազգային ճանաչում»:

Эдвард Налбандян: Армения приветствует решение Сената Калифорнии о признании независимости Нагорно-Карабахской Республики 08/28/2014   16:28  |  Актуальная тема
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян выступил с заявлением по поводу признания Сенатом американского штата Калифорния независимости Нагорно-Карабахской Республики. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
“Мы приветствуем решение Сената Калифорнии о признании независимости Нагорно-Карабахской Республики. Чем больше Азербайджан будет препятствовать усилиям Армении и сопредседателей по урегулированию карабахского вопроса, тем больше можно будет ожидать подобных решений и резолюций, прокладывающих путь к международному признанию Нагорно-Карабахской Республики”,– говорится в заявлении внешнполитического ведомства Армении.