Մեղադրողը Դավիթ Վարդանյանի համար պահանջել է ազատազրկում՝ 4 տարի 6 ամիս ժամկետով. «Առավոտ» 08/27/2014 09:48 | Մամուլ
«Առավոտ»-ի տեղեկացմամբ՝ երեկ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում կայացավ Յուրի Վարդանյանի որդու՝ Դավիթ Վարդանյանի գործով դատական հերթական նիստը:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ Դ.Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ թմրամիջոցի մաքսանենգության և առանց իրացնելու նպատակի առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների կամ հոգեմետ նյութերի ապօրինի շրջանառության համար:
Մեղադրողն իր ճառում ասել է, որ ամբաստանյալ Դ.Վարդանյանի կողմից ասվածն այն մասին, որ ինքը հաշիշ տեսակի թմրամիջոցը ձեռք է բերել իր անձնական օգտագործման համար՝ Ագարակի գազալցակայանում, մտացածին է, իսկ բերած փաստարկները՝ անհիմն:
Դատախազը միջնորդել է Դ.Վարդանյանին մեղավոր ճանաչել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 215-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 268-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով և դատապարտել ազատազրկման՝ 4 տարի 6 ամիս ժամկետով:

“Аравот”: Прокурор потребовал приговорить сына посла Армении в Грузии к 4.6 годам лишения свободы 08/27/2014   10:40  |  Пресса
Вчера в суде общей юрисдикции Сюникской области Армении состоялось очередное судебное заседание по делу сына посла Армении в Грузии Юрия Варданяна – Давида Варданяна. Об этом сообщает газета “Аравот”. Как напоминает издание, Д. Варданяну предъявлено обвинение в контрабанде и незаконном обороте наркотиков или психотропных препаратов без цели сбыта.
Прокурор ходатайствовал признать Д. Варданяна виновным по ч. 2 ст. 215, п. 2 ч. 3 ст. 268 и приговорить к лишению свободы сроком на 4 года и 6 месяцев.
Следующее заседание суда состоится 4 сентября.
09:06 27/01/2014  |  Актуальная темаСлушания по делу сына министра спорта Армении начнутся 1 февраля
12:49 14/01/2014  |  Актуальная темаПредварительное следствие по делу сына министра спорта Армении завершится до конца текущего месяца