Սպանության փորձի մեջ կասկածվողը պնդում է, թե ՊՆ քննչական բաժնում իրեն խոշտանգել են 08/25/2014   11:04  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քրեական գործով մեղադրյալ Արթուր Դ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ սպանության փորձ կատարելու կասկածանքով 2013թ. նոյեմբերի 27-ին բերման է ենթարկվել ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության 2-րդ կայազորային քննչական բաժին, որտեղ իրեն ենթարկել են խոշտանգումների, ընթացքում` բռնության և սպառնալիքի ազդեցության տակ տվել է հանցագործության կատարման վերաբերյալ իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
Արթուր Դ.-ն մեղադրվում է նռնակը գետնատնակ նետելու միջոցով երկու և ավելի անձանց սպանության փորձ կատարելու մեջ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:

Подозреваемый в покушении на убийство утверждает, что его пытали в следственном отделе МО Армении 08/25/2014   12:06  |  Актуальная тема
Обвиняемый по уголовному делу Артур Д. заявил о том, что по подозрению в совершении покушения на убийство 27 ноября 2013г. бы подвергнут приводу во второй гарнизонный следственный отдел следственной службы МО Армении, где его подвергли пыткам: под влиянием насилия и угрозы он дал не соответствующие действительности показания. Об этом сообщает официальный сайт ССС РА.
Артур Д. Обвиняется в совершении покушения на убийство двух и более лиц путем заброса гранаты в землянку.
По подготовленным в Специальной следственной службе по данному факту материалам возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст. 309 УК Армении.