Տուժողն իր ավտոմեքենայով փակել է Վարդան Պետրոսյանի փաստաբանի ճանապարհը. Փաստաբանը պահանջում է ապահովել իր պաշտպանությունը 07/23/2014   16:23  |  Քրեական խրոնիկոն
Վ.Պետրոսյանն այսուհետ չի պատասխանելու տուժող կողմի փաստաբան Ռուբեն Բալոյանի հարցերին։ Նման հայտարարությամբ Վարդան Պետորսյանը հանդես է եկել Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի իր իսկ գործով այսօրվա դատական նիստում՝ նշելով, որ նախորդ դատական նիստում եւ նիստի ավարտին՝ դատարանի բակում, իր եւ իր փաստաբանի հասցեին արված վիրավորական ու սպառնալից արտահայտություններից հետո գտնում է, որ փաստաբանի պահվածքը հարիր չէ իր մասնագիտությանը, ուստիեւ` չի ընդունում նրան` որպես փաստաբան։
Վարդան Պետրոսյանից հետո ելույթով հանդես եկավ նաեւ փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը, ով հայտնեց, որ նախորդ դատական նիստի ընթացքում իր հասցեին արվել են սպառնալից արտահայտություններ։
Մասնավորպես՝ «ասվել է՝ գլխիցդ կխփեմ»։ Փաստաբանը նաեւ անդրադարձավ դատական նիստից հետո Ռուբեն Բալոյանի կողմից իր հասցին հնչած վիրավորական արտահայտություններին, որոնցից հետո, ըստ Ն.Բաղդասարյանի, տուժող կողմը նույնպես ներքաշվել է վեճի մեջ եւ նույնպես իր հասցին սպառնալիքներ հնչեցրել։
Փաստաբանը տեղեկացրեց նաեւ, որ այդ ամենից հետո, երբ վեճը, ի վերջո, դադարեցվեց դատական կարգադրիչների միջամտությամբ, Երեւան վերադառնալու ճանապարհին, տուժողներից մեկն ավտոմեքենան կտրուկ արգելակելով փակել է իր ավտոմեքենայի ճանապարհը, ստեղծել վթարային իրավիճակ եւ ավտոմեքենայի պատուհանից դարձյալ սպառնացել իրեն։
Այս հայտարարությունից հետո Նիկոլայ Բաղդասարյանը դատարանից պահանջեց կիրառել օրենքով նախատեսված պաշտպանության միջոցները՝ իր անվտանգությունն ապահովելու համար։
Արձագանքելով այս հայտարարությանը՝ մեղադրող դատախազ Սարգսյանը հայտարարեց, որ դատական նիստի ընթացքում նման սպառնալիքներ չի լսել, իսկ տուժող կողմի ներկայացուցիչ, փաստաբան Ռուբեն Բալոյանը հայտարարեց, թե իր վստահորդի նման պահվածքն ընդամենը ծնողի դիրքորոշում է։
Փաստաբանը նաեւ ասաց, թե Նիկոլայ Բաղդասարյանը «ստում է», ինչը նրա աշխատաոճն է։ Ինչ վերաբերում է դատարանի դահլիճում տեղի ունեցած միջադեպին՝ Ռ.Բալոյանն ասաց. «Նախ՝ ես չեմ ասել տղայականով խոսենք, ես այդ տարիքից վաղուց դուրս եմ եկել»։
Բացի այդ, Բալոյանը կարծիք հայտնեց, թե «կողմերի միջեւ թշնամանքը սերմանում է հենց Նիկոլայ Բաղդասարյանը, նա դրանում  մեծ լումա ունի»։
Այդուհանդերձ, թեեւ Բալոյանը դեմ էր Նիկոլայ Բաղդասարյանի ներկայացրած միջնորդությանը, դատարանը բավարարեց այն՝ սպառնալիքներ հնչեցրած անձանց նկատմամբ կիրառելով գրավոր նախազգուշացում։

Адвокат Вардана Петросяна потребовал от суда обеспечить его безопасность, сославшись на угрозы потерпевшего 07/23/2014   17:25  |  Криминальная хроника
Вардан Петросян впредь не будет отвечать на вопросы адвоката потерпевшей стороны Рубена Балояна. С подобным заявлением выступил В. Петросян на очередном заседании суда по своему делу. Сатирик считает, что после озвученных в его адрес и в адрес его адвоката оскорбительных фраз и угроз на предыдущем заседании и во дворе здания суда адвокат ведет себя недостойно своей профессии, поэтому он не воспринимает его как адвоката.
После Вардана Петросяна выступил его адвокат – Николай Багдасарян, который проинформировал, что на предыдущем заседании суда в его адрес прозвучали угрозы.
Адвокат также упомянул и об озвученных адвокатом Р. Балояном оскорблениях в его адрес, после чего, по словам Н. Багдасаряна, потерпевшая сторона также вмешалась в спор и тоже осыпала его угрозами.
Адвокат также сообщил, что после инцидента, когда он возвращался на машине в Ереван, один из потерпевших резко притормозил перед ним, спровоцировав затем самым аварийную ситуацию, и из окна автомобиля принялся вновь угрожать ему.
Николай Багдасарян потребовал от суда применить предусмотренные законом средства защиты для обеспечения его безопасности.
В свою очередь прокурор, поддерживающий обвинение в суде, отметил, что в ходе судебного заседания не слышал подобных угроз, а представитель потерпевшей стороны, адвокат Рубен Балоян заявил, что поведение его доверителя всего лишь родительская позиция.
По словам адвоката, Н. Багдасарян “лжет”. Что касается инцидента в зале суда, то Р. Балоян заявил: “Во-первых, я не говорил “поговорим по-пацански” - я давно уже вышел из этого возраста”.
Кроме того, Балоян выразил мнение, что “вражду между сторонами судебного процесса сеет именно Николай Багдасарян”.
Несмотря на то, что Балоян возражал против ходатайства Багдасаряна, суд тем не менее удовлетворил его, применив письменное предупреждение в отношении лиц, озвучивших угрозы.
17:11 30/05/2014  |  Криминальная хроникаЕсли Вардан Петросяна не съезжал на обочину, то он не виноват, считает адвокат сатирика
15:13 30/05/2014  |  Криминальная хроникаЗаседание суда по громкому делу о ДТП с участием сатирика Вардана Петросяна началось с перерыва
14:50 21/05/2014  |  Криминальная хроникаДело о ДТП с участием Вардана Петросяна может дойти до Евросуда. Армянская Фемида не внушает доверия адвокату из Франции
14:14 21/05/2014  |  Актуальная темаСудебный процесс по делу о ДТП с участием Вардана Петросяна вызвал у адвоката из Франции реминисценции из произведений Кафки
17:27 20/05/2014  |  Криминальная хроникаСуд Котайкской области оставил под стражей известного сатирика Вардана Петросяна
12:06 20/05/2014  |  Криминальная хроникаНачало судебного заседания по делу о ДТП с участием сатирика Вардана Петросяна ознаменовалось очередным инцидентом
16:47 19/05/2014  |  Актуальная темаГлава Минюста Армении Ованнес Манукян лично ознакомился с условиями содержания актёра Вардана Петросяна в УИУ “Нубарашен”