Արմավիրի քաղաքապետի և նրա ուղեկիցների վիճակը կայուն ծանր է.նրանք տեղափոխվել են վերակենդանացման բաժանմունք 07/22/2014   13:56  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Լեռնային Ղարաբաղի Քաշաթաղի հյուսիսային մասում այսօր՝ հուլիսի 22-ին, ականապատ տարածքում ավտոմեքենայի պայթյունի հետեւանքով վիրավորված Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանն ու նրա հետ ավտոմեքենայում գտնված մյուս 2 ուղևորներին արդեն հետազոտել են  «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի բժիշկները, կատարվել է համակարգչային տոմոգրաֆիա, իրականացվել են լաբորատոր հետազոտություններ: 3 վիրավորների վիճակն էլ բժիշկները գնահատել են կայուն ծանր, նրանք  տեղափոխվել են վերակենդանացման բաժանմունք:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին «Էրեբունի» ԲԿ-ից` հավելելով, որ բոլոր վիրավորներն էլ ունեն պոլիտրավմաներ, ուղեղի ցնցում, գլխուղեղի արյունազեղում, սրունքի բաց կոտրվածք, գլխուղեղի սալջարդ, ողնաշարի կոտրվածք: Իսկ Արմավիրի քաղաքապետ  Ռուբեն Խլղաթյանի բժիշկները հայտնաբերել են գլխուղեղի սալջարդ, գլխուղեղի արյունազեղում և ձեռքի 5-րդ մատի կոտրվածք և դեմքի բազմաթիվ վերքեր:
Ի դեպ, նշենք, որ թեև նախապես հայտնվում էր, որ Արմավիրի քաղաքապետն ու իր ուղեկիցները եղել են «Վիլիս» ավտոմեքենայով, սակայն, Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, այսօր առավոտյան ժամը 06.30-ին սահմաններում ԼՂՀ-ի Քաշաթաղի շրջանի Վաղազին գյուղում «Տոյոտա պրադո» մակնիշի 71OM100 պետհամարանիշի ավտոմեքենան պայթել է ականապատ տարածքում, ինչից վարորդը տեղում զոհվել է, իսկ ուղևորներ Ռուբեն Խլղաթյանը, Ա. Բ.-ը և Գ. Ա.-ը հոսպիտալացվել են բժշկական կենտրոն, այնուհետեւ ինքնաթիռով տեղափոխվել Երևանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:

Состояние здоровья мэра армянского Армавира и его спутников, пострадавших при подрыве автомобиля на мине в НКР, стабильно тяжелое 07/22/2014   14:47  |  Актуальная тема
Мэр города Армавир Рубен Хлгатян и находившиеся с ним в машине двое пассажиров, раненные в результате подрыва автомобиля на заминированной территории  на северном участке Кашатагского района НКР, прошли обследование в ереванском медцентре “Эребуни. Состояние здоровья троих пострадавших медики оценивают как стабильно тяжелое; они переведены в отделение реанимации.
Об этом ИА “Фактинфо” сообщили в медцентре “Эребуни”, добавив, что все раненые поступили с диагнозом политравма, сотрясение мозга, перелом позвоночника. У мэра Армавира Рубена Хлгатяна врачи диагностировали ушиб головного мозга, кровоизлияние в мозг, порез 5-го пальца и многочисленные раны лица.
Отметим, что ранее появилась информация о том, что градоначальник армянского Армавира и его спутники были на автомобиле марки “УАЗ”, однако МЧД Армении сообщает, что сегодня утром, около 06.30 автомобиль марки “Тойота Прадо“ с г/н 71OM100 подорвался на мине в селе Вагазин Кашатагского района НКР. В результате происшествия водитель машины погиб на месте, а пассажиры иномарки: Рубен Хлгатян, А.Б. и Г.А. госпитализированы в местную больницу, а затем на вертолете были доставлены в ереванский медцентр “Эребуни”.