Դատապարտյալների հետ պայմանավորվել է նրանց բջջային հեռախոսներ տալ՝ խոշոր չափերով կաշառքի դիմաց. ՀՔԾ 07/22/2014 15:46 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի անվտանգության ապահովման աշխատակցի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 311-րդ հոդվածի 2-րդ մասի, 311 հոդվածի 3-րդ կետի, 312-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 312-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, «Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկի պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող պաշտոնատար անձը, ի պաշտոնե իրավունք ունենալով մուտք գործել նշված հիմնարկի տարածք, պայմանավորվածություն է ձեռք բերել նույն հիմնարկում պատիժ կրող դատապարտյալների հետ` խոշոր չափերով կաշառք ստանալու պայմանով նրանց բջջային հեռախոսներ հանձնելու հարցի շուրջ:
Հանցավոր մտադրությունն իրականացնելու նպատակով պաշտոնատար անձն այս տարվա մայիսին N հատ բջջային հեռախոս տեղափոխել է «Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկի տարածք և փոխանցել դատապարտյալին` ստանալով կաշառք:

ССС Армении расследует дело против сотрудника УИУ “Нубарашен”, подозреваемого во взяточничестве 07/22/2014 17:01 | Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления сотрудника службы обеспечения безопасности УИУ “Нубарашен”, возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст. 309, ч.2 ст.311, п.3 ст.311, чч. 1 и 2 ст. 312 УК РА.
Как сообщается на официальном сайте в ССС РА, должностное лицо, осуществляющее специальную государственную службу в УИУ “Нубарашен” и по должности обладающее правом доступа на территорию вышеуказанного учреждения, вступил в сговор с отбывающими наказание в УИУ осужденными на предмет выдачи им сотовых телефонов в обмен на крупные взятки.
Для реализации преступного замысла вышеупомянутый чиновник пронес на территорию в УИУ “Нубарашен” N-ое количество сотовых телефонов и передал их осужденным в обмен на взятку.