Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4000 կրակոց 07/19/2014 13:20 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հուլիսի 13-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 500 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 500 раз 07/19/2014 13:29 | Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 13 по 19 июля на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 500 раз. Было произведено более 4000 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций. Об сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР остались верны режиму перемирия и продолжали уверенно осуществлять боевое дежурство по всему периметру линии соприкосновения.