Նախագահը ցավակցական հեռագրեր է հղել՝ Բոինգ-777 ինքնաթիռի ողբերգական ավիավթարի կապակցությամբ 07/18/2014 14:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագրեր է հղել Նիդերլանդների Թագավոր Վիլլեմ-Ալեքսանդրին, Նիդերլանդների վարչապետ Մարկ Ռուտտեին և Մալայզիայի Սուլթան Տուանկու Աբդուլ Հալիմին՝ Ամստերդամից Կուալա Լումպուր ուղևորվող Մալայզիայի ավիաուղիների Բոինգ-777 ինքնաթիռի ողբերգական ավիավթարի կապակցությամբ, որը հարյուրավոր մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել։
Հանրապետության Նախագահը խորին ցավակցություն և զորակցություն է հայտնել Նիդերլանդների Թագավորին, վարչապետին ու Մալայզիայի Սուլթանին, զոհվածների հարազատներին և բարեկամ Նիդերլանդների ու Մալայզիայի ժողովուրդներին՝ այս ծանր պահին մաղթելով նրանց համբերություն, տոկունություն և ոգու արիություն։

Президент Армении выразил соболезнования главам Малайзии и Нидерландов в связи с трагической авиакатастрофой самолета “Боинг 777” 07/18/2014 15:17 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграммы соболезнования королю и премьер-министру Нидерландов Виллем-Александру и Марку Рютте, также султану Малайзии Туанку Абдул Халиму в связи с трагической авиакатастрофой направлявшегося из Амстердама в Куала-Лумпур самолета Боинг-777 Малайзийских авиалиний пассажирского малайзийского «Боинга 777» , повлекшей гибель сотен людей. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Армении выражает свои глубокие соболезнование и поддержку королю и премьер-министру Нидерландов и султану Малайзии, семьям погибших и дружественному народу Нидерландов и Малайзии, желая в этот тяжелый момент терпения, мужеств аи крепости духа.