Փաստաբանը միջնորդեց քրեական գործ հարուցել տուժողի նկատմամբ 07/18/2014   15:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Վարդան Պետրոսյանի նկատմամբ դատական հերթական նիստին այսօր ներկայացել էր և ցուցմունք տվեց նաև տուժող Էմմա Հակոբյանը, ով, հիշեցնենք, 2013թ. հոկտեմբերի 20-ի վթարի հետևանքով ծանր վիրավորվել էր:
«Քանի որ բոլորից փոքրամարմինը ես էի, ես նստած էի հետևի նստարանի ծայրին, ու վթարի պատճառով ես հայտնվել էի պապայի ու հոպարի նստարանների արանքում»,- պատասխանելով հարցին, թե որտեղ է նստած եղել ինքը, ասաց Էմմա Հակոբյանը:
Վարդան Պետրոսյանի պաշտպան Նիկոլայ Բաղդասարյանը տուժողին հարց ուղղեց` ճանաչու՞մ է արդյոք Սիրանուշ Տռուզյանին: Էմմա Հակոբյանը նախ պատասխանեց՝ ոչ, ապա ասաց, որ այդ անձն իր ընկերուհին չէ, այլ՝ ուղղակի ծանոթը, ապա ընդհանրապես հրաժարվեց պատասխանել պաշտպանի հարցերին:
Պարզաբանելով իր հարցի նպատակը՝ Նիկոլայ Բաղդասարյանը նշեց, որ Սիրանուշ Տռուզյանը դեպքից հետո իր հարցազրույցում մամուլին պատմել էր, որ իր ընկերուհին՝ Էմման, ավտոմեքենայում նստած է եղել առջևի երկու նստարանների մեջտեղի հատվածում՝ դեմքով դեպի հետ՝ դեպի մյուս երեխաները:
Այս պարզաբանումից ու հիշյասլ հարցազրույցից որոշ հատված մեջբերելուց հետո՝ տուժող Հայկ և Արթուր Հակոբյանները վիրավորական արտահայտություններ հնչեցրեցին Նիկոլայ Բաղդասարյանի հասցեին:
Դատավորը հեռացրեց նրանց դատարանի դահլիճից, իսկ փաստաբանը դատարանին միջնորդություն ներկայացրեց քրեական գործ հարուցել տուժողի նկատմամբ:
«Արդեն որերորդ դատական նիստն է, որ տուժողները վիրավորական արտահայտություններ են հնչեցնում իմ նկատմամբ, այդ ամենը ձայնագրված է, դրա մասին կան մամուլի հրապարակումներ»,- ասաց Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
15:00 18/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Նստածս տեղը 180 աստիճանով ֆռռացել եմ». Տուժողը՝ Վարդան Պետրոսյանի վթարի մասին
17:48 04/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎարդան Պետրոսյանի վթարի գործով դատավորը դահլիճից դուրս հրավիրեց տուժողին
14:25 04/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎարդան Պետրոսյանը հարցեր ուղղեց վթարից տուժած Արթուր Հակոբյանին
13:01 04/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդան Պետրոսյանի նկատմամբ դատական նիստն սկսվեց և ընթանում է լարված մթնոլորտում

Адвокат сатирика Вардана Петросяна ходатайствовал перед судом о возбуждении уголовного дела против потерпевшего 07/18/2014 16:18 | Криминальная хроника
На сегодняшнем заседании суда по делу о ДТП с участием сатирика вардана Петросяна показания дала также потерпевшая Эмма Акопян, которая, напомним, получила тяжелую травму в результате аварии, произошедшей 20 октября 2013г.
“Поскольку самой миниатюрной была я, я уселась на заднем сидении, и в результате ДТП оказалась зажатой между двумя сидениями, где сидели отец и дядя”, - сказала Эмма Акопян, отвечая на вопрос о том, где она сидела в машине.
Адвокат Вардана Петросяна Николай Багдасарян спросил потерпевшую о том, знает ли она Сирануш Трузян. Эмма Акопян сначала заявила, что нет, а затем сказала, что она не приходится ей подругой, а просто знакомой, а после и вовсе отказалась отвечать на вопросы защиты.
Поясняя цель своего вопроса, Николай Багдасарян отметил, что Сирануш Трузян после инцидента в интервью СМИ рассказала ,что ее подруга Эмма сидела в проеме между двух сидений, лицом назад - к остальным ребятам.
На эти пояснения и цитаты из интервью потерпевшие Айк и Артур Акопяны отреагировали оскорбительными выражениями в адрес Николая Багдасаряна.
Судья удалил их из зала заседаний, а адвокат ходатайствовал перед судом о возбуждении уголовного дела в отношении потерпевшего.