Մոսկվայում «գողականների» հանդիպման ժամանակ ձերբակալվել է շուրջ 70 մարդ 07/16/2014   14:50  |  Քրեական խրոնիկոն
Մոսկվայի արևելքում ոստիկանության աշխատակիցները ընդհատել են «գողականների» հավաքը՝ ձերբակալելով հանցավոր աշխարհի 68 ներկայացուցիչների: Այս մասին հաղորդում է Ներքին գործերի նախարարության լրատվական ծառայությունը:
Ըստ քննության տվյալների՝ հավաքի կազմակերպիչ 31-ամյա տաջիկստանցին մասնակցություն է ունեցել մայրաքաղաքում իրականացված ավելի քան 10 ավազակային հարձակումներում: Բացի այդ, ձերբակալվածներից մեկի մոտ ոստիկանները հայտնաբերել և առգրավել են հրազենային զենքեր և տրավմատիկ ատրճանակ:
Այս պահին բոլոր ձերբակալվածները գտնվում են ոստիկանության բաժանմունքներում: Իրավապահ մարմինների աշխատակիցները ստուգում են Մոսկվայում ավելի վաղ կատարված հանցագործություններում նրանց ունեցած մասնակցությունը:

Почти 70 участников “воровской сходки” задержаны на востоке Москвы 07/16/2014   11:18  |  Криминальная хроника
Сотрудники полиции пресекли «воровскую сходку» на востоке Москвы и задержали 68 представителей преступных группировок в ночь на 15 июля. Об этом сообщает “Лента. ру” со ссылкой на пресс-службу Главного управления МВД по Москве.
По данным следствия, организатор встречи, 31-летний уроженец Таджикистана, причастен к совершению более десяти разбойных нападений на территории столицы. Кроме того, у одного из задержанных оперативники изъяли огнестрельное оружие и травматический пистолет.
Отмечается также, что в настоящее время все задержанные находятся в отделах полиции, где сотрудники правоохранительных органов проверяют их причастность к ранее совершенным преступлениям в Москве.