17 -ամյա տղային Քարվաճառում սպանել են ադրբեջանցի դիվերսանտնե՞րը. ԼՂՀ ոստիկանությունը հանդես կգա հայտարարությամբ 07/16/2014 13:17 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արցախի Քարվաճառի շրջանում անհետացած 17-ամյա պատանուն սպանված են գտել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեցին ԼՂՀ Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից` հավելելով, որ ԼՂՀ իրավապահ մարմինների ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Սմբատ Ցականյանի դին հայտնաբերվել է Շահումյանի շրջանի Քարվաճառ և Մանաշիդ համայնքների հարակից անտառահատվածում:
Հավելենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը երեկ, պատասխանելով տղայի անհետացման մասին լրագրողների հարցերին, չէր բացառել, որ դա կապված լինի Քարվաճառում չեզոքացված դիվերսիոն- հետախուզական խմբի հետ:
Մեր ունեցած տեղեկությունները, որ տղայի դիակի գտնվելու տեղը մատնանշել են ձերբակալված դիվերսիոն խմբի անդամները, որոնք և սպանել են պատանուն, ԼՂՀ-ում այս պահին ոչ հերքեցին, և ոչ էլ հաստատեցին` խոստանալով առաջիկայում հանդես գալ պաշտոնական հայտարարությամբ:
Հիշեցնենք, 17-ամյա Սմբատ Ցականյանի անհետացման մասին նրա ծնողներն ահազանգել էին հուլիսի 8-ին, իսկ հուլիսի 10-ին հայկական ուժերի կողմից չեզոքացվել էր ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի առաջին անդամը:

17-летнего жителя Нагорного Карабаха убили азербайджанские диверсанты? Полиция НКР выступит с официальным заявлением 07/16/2014 13:40 | Актуальная тема
Пропавшего в Карвачарском районе НКР 17-летнего юношу нашли убитым. Об этом ИА “Фактинфо” сообщили в пресс-службе полиции НКР. В результате предпринятых правоохранительными органами НКР оперативно-розыскных мероприятий, тело Смбата Цаканяна было обнаружено в лесном массиве, прилегающем к общинам Карвачар и Манашид Шаумянского района.
Отметим, что министр обороны Армении Сейран Оганян, отвечая накануне на вопросы журналистов по поводу пропажи юноши, не исключил, что его исчезновение связано с азербайджанской диверсионной группой, обезвреженной в Карвачаре.
Имеющиеся у ИА “Фактинфо” сведения о том, что место нахождения тела юноши указали арестованные члены азербайджанской диверсионной группы, которые и убили парня, в НКР в данный момент ни опровергли и ни подтвердили, пообещав в ближайшее время выступить с официальным заявлением.
Напомним, что родители 17-летнего Смбата Цаканяна сообщили о пропаже своего сына 8 июля, а 10 июля армянские военные нейтрализовали первого члена азербайджанской диверсионной группы.