Ադրբեջանցիների դիվերսիոն խումբը Քարվաճառում ոչնչացված է 07/14/2014   14:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր առավոտյան ԼՂՀ քարվաճառի շրջանում հայ հետախուզական խմբերին հաջողվել է ոչնչացնել ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ևս մեկ անդամի:
Այս գործողությամբ, ըստ ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի տարածած պաշտոնական հաղորդագրության, այսօր՝ ժամը 13:00-ի դրությամբ, Քարվաճառում ավարտվել է ՊԲ հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների կողմից իրականացվող գործողությունը` ադրբեջանական դիվերսիոն-հետախուզական խմբի վնասազերծման ուղղությամբ:
«Խմբի բոլոր անդամները գերեվարվել կամ ոչնչացվել են հայկական ուժերի կողմից»,- ասված է հաղորդագրությա մեջ: ԼՂՀ ՊԲ-ն խոստանում է դեպքի մասին այլ մանրամասներ հաղորդել ավելի ուշ:
Հիշեցնենք՝ հուլիսի 10-ին ԼՂՀ Քարվաճառի շրջան ներթափանցած դիվերսիոն խմբի վնասազերծման գործողությունների ժամանակ սկսված փոխհրաձգության ընթացքում ադրբեջանցի դիվերսանտներից մեկի կրակոցից զոհվել էր հայ սպա, մայոր Սարգիս Աբրահամյանը, իսկ նրա հետ նույն մեքենայում գտնվող Կարինե Դավթյանը վիրավորվել էր:
Ավելի վաղ ԼՂՀ ՊԲ-ն հաղորդել էր, որ դիվերսիոն խմբի այդ անդամը ևս սպանվել է: Իսկ խմբի մեկ այլ անդամ, Ադրբեջանի քաղաքացի Գուլիև Շահբազ Ջալալօղլուն ձերբակալված է:
11:40 12/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴիվերսիոն խմբի չեզոքացման ժամանակ զոհվել է մեկ սպա, վիրավորվել՝ մի կին

АО НКР завершила операцию по обезвреживанию азербайджанской диверсионной группы 07/14/2014   15:31  |  Актуальная тема
Сегодня, 14 июля, в Карвачарском районе НКР разведывательным группам удалось ликвидировать еще одного члена азербайджанской диверсионной группы.
“Сегодня, 14 июля, по положению на 13:00, в Карвачаре завершилась проводимая подразделениями специального назначения Армии обороны НКР операция по обезвреживанию разведывательно-диверсионной группы противника, сообщили в АО НКР.
Все члены разведывательно-диверсионной группы были взяты в плен или ликвидированы”, -говорится в сообщении.
Напомним, что во время перестрелки в ходе операции по обезвреживанию азербайджанской диверсионной группы, проникшей на территорию Карвачарского района НКР, от пули азербайджанского диверсанта погиб офицер ВС Армении, майор Саркис Абрамян, а находившаяся с ним в машине женщина получила ранение.
Ранее АО НКР сообщила, что член этой диверсионной группы также убит. Еще один диверсант - гражданин Азербайджана Гулиев Шахбаз Джалалоглу - арестован.