Սկոլարին հեռացավ Բրազիլիայի հավաքականից 07/14/2014   11:14  |  Մարզական
Այնուհանդերձ, Բրազիլիայի ֆուտբոլի կոնֆեդերացիան որոշեց չերկարաձգել պայմանագիրը Լուիշ Ֆելիպե Սկոլարիի հետ:
Այդ մասին հայտնում է Globo-ն: 66-ամյա մասնագետի հետ պայմանագրի ժամկետը լրացավ համաշխարհային ստուգատեսի ավարտից անմիջապես հետո:
2012-ին նա երկրորդ անգամ ստանձնեց բրազիլացիների ղեկը, իսկ հաջորդ տարվա հունիսին թիմը նվաճեց Կոնֆեդերացիաների գավաթը՝ եզրափակչում 3:0 հաշվով հաղթելով իսպանացիներին: Սակայն, նրա ղեկավարությամբ ամենամեծ հաջողությանը Բրազիլիան հասել է 2002 թվականին՝ դառնալով աշխարհի չեմպիոն:
Այս անգամ թիմը հասավ կիսաեզրափակիչ, որում 1:7 հաշվով խայտառակ պարտություն կրեց գերմանացիներից, իսկ այնուհետեւ՝ երրորդ տեղի համար խաղում 0:3 հաշվով զիջեց հոլանդացիներին:
«Սերժանտը», ինչպես նրան կոչում են հայրենակիցները, չէր պատրաստվում վայր դնել լիազորությունները, բայց երկրի ֆուտբոլային գերատեսչությունը որոշել է բավարարել Սկոլարիի, նրա մարզչական անձնակազմի մյուս անդամների եւ հավաքականի տեխնիկական տնօրեն Կարլոս Ալբերտո Պարեյրայի հրաժարականի դիմումը: Սպասվում է, որ այդ մասին պաշտոնապես կհայտարարվի այսօր:

Сколари отправили в отставку с поста главного тренера сборной Бразилии по футболу 07/14/2014 11:35 | Спорт
Главный тренер сборной Бразилии по футболу Луис Фелипе Сколари отправлен в отставку из-за четвертого места его команды на домашнем чемпионате мира. Об этом сообщает в понедельник, 14 июля, пишет «Лента.ру” со ссылкой на бразильское издание Globo.
По информации издания, бразильская конфедерация футбола (CBF) решила не продлевать контракт со Сколари и остальными членами тренерского штаба, а также техническим директором Карлосом Альберто Паррейру. Официально об этом, как ожидается, будет объявлено в понедельник. Сам Сколари ранее заявлял, что уйдет в отставку, если CBF вынесет соответствующий вердикт.
В полуфинале домашнего чемпионата мира бразильцы разгромно проиграликоманде Германии со счетом 1:7. Это стало самым крупным поражением в истории сборной Бразилии на чемпионатах мира. 13 июля в матче за третье место пятикратные чемпионы мира уступили команде Нидерландов со счетом 0:3.
Сколари возглавил бразильскую сборную в ноябре 2012 года. С тех пора команда потерпела три поражения в 28 матчах и стала победителем домашнего Кубка конфедераций.