Սեյրան Օհանյանն այցելել է հակառակորդի դիվերսիոն խմբի չեզոքացման ժամանակ հրազենային վնասվածք ստացած կնոջը 07/13/2014   23:34  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր ՀՀ ՊՆ Սեյրան Օհանյանը այցելել է Մուրացանի զինվորական հոսպիտալ: Նախարարը հանդիպել է Կարինե Դավթյանի ընտանիքի անդամների հետ, ծանոթացել նրա առողջական վիճակին, խոսել բժիշկների հետ: Այս մասին ֆեյսբուքում տեղեկացրել է է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նրա փոխանցմամբ` բժիշկները հավաստիացրել են, որ կնոջ կյանքին վտանգ չի սպառնում, և նրա կյանքը փրկել հաջողվել է օպերատիվ տեղափոխման շնորհիվ: Նախարարը հանդիպել է նաև այլ հիվանդների հետ, որոնք այժմ ապաքինվում են:
Հիշեցնենք, որ Կարինե Դավթյանը հրազենային վնասվածք է ստացել Քարվաճառի տարածքում` հուլիսի 12-ին հակառակորդի դիվերսիոն խմբի չեզոքացման ժամանակ:
Միջադեպի ժամանակ մահացու հրազենային վնասվածք էր ստացել հայ սպա Սարգիս Աբրահամյանը: Կ.Դավթյանը եղել է զոհված սպայի «Նիվա» մակնիշի ավտոմեքենայում, ում հետ գնում էր  իր ամուսնու մոտ՝ ծառայության վայր:

Глава Минобороны Армении навестил женщину, раненную при нейтрализации азербайджанской диверсионной группы 07/14/2014   10:38  |  Актуальная тема
Министр обороны Армении Сейран Оганян в воскресенье, 13 июля, посетил Центральный клинический госпиталь на Мурацана. Глава Минобороны Армении справился о здоровье раненной при нейтрализации азербайджанской диверсионной группы Карине Давтян. Об этом на своей странице в соцсети Фейсбук сообщил пресс-секретарь министр обороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, медики заверили, что жизни К. Давтян ничто не угрожает и что спасти ее удалось благодаря оперативной госпитализации. Министр встретился также и с другими пациентами, которые уже идут на поправку.
Напомним, Карине Давтян получила огнестрельное ранение на территории Карвачара 12 июля при нейтрализации диверсионной группы противника.
В ходе инцидента смертельно был ранен армянский офицер – Саркис Абрамян. К. Давтян находилась в автомобиле “Нива”, за рулем которого был погибший. Женщина ехала к мужу на место его службы.