Ավելի քան 3500 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ 07/12/2014   13:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 6-ից 12-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և պատասխան գործողություններ ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
11:58 10/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդենիսում խուճապային իրավիճակ չկա. 14-ամյա հայ հովվի գերեվարման մասին շրջանառվող լուրերն ապատեղեկատվություն են

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим перемирия на границе с НКР около 400 раз 07/12/2014   14:32  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 6 по 12 июля на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 400 раз. Было произведено более  3500  выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций. Об сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР остались верны режиму перемирия прибегли к ответным действиям только в случае крайней необходимости.