ԼՂՀ պաշտպանության բանակը հաստատում է հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձը. Կան ձերբակալվածներ 07/10/2014   14:37  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության բանակը հաստատել է, որ հակառակորդը ձեռնարկել է հերթական հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Տարածված պաշտոնական հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է.
«ԼՂՀ և ՀՀ պետական սահմանահատվածում (Քարվաճառի ուղղություն) հակառակորդը ձեռնարկել է հերթական հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն խումբը ժամանակին հայտնաբերվել է, անդամների մի մասը ձերբակալված են, մյուսները դիմել են փախուստի:
Գործողության արդյունքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել»:
15:05 05/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7500 կրակոց
09:09 01/07/2014  |  ՄամուլՊառավաքարում հնչած կրակոցներից վիրավորված 12-ամյա տղան աշխատելիս է եղել խաղողի այգում. «Հայկական Ժամանակ»

Передовые подразделения АО НКР пресекли очередную попытку диверсионной вылазки ВС Азербайджана 07/10/2014   14:46  |  Актуальная тема
Азербайджан предпринял очередную попытку диверсионно-разведывательного проникновения через границу НКР и Армении (в направлении Карвачара).
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, в результате оперативных действий, предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны, разведывательно-диверсионная группа противника была своевременно обнаружена. Часть членов группы задержана, остальные обратились в бегство. С армянской стороны потерь нет.