Իսոյի հարազատները հրաժարվել են փաստաբանի ծառայություններից 07/08/2014   15:14  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քրեական հեղինակություն Թևոսիկի եղբոր՝ Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը պատվիրելու համար մեղադրվող Իսրայել Սարգսյանի փաստաբան Գայանե Գալոյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց լուրերն այն մասին, որ այլևս չի ներկայացնելու Իսրայել Սարգսյանի շահերը:
«Հարազատների կամքի դրսևորումն է»,- մեր հարցին ի պատասխան նշեց փաստաբանը` հրաժարվելով այլ մանրամասներ ներկայացնել և հավելելով, որ այժմ մեղադրյալի շահերը պաշտպանելու է միայն փաստաբան Արմեն Սարդարյանը, որի հետ վերջին շրջանում իրենք այս գործի շրջանակներում միասին էին աշխատում:
Հիշեցնենք` երբ այս քրեական գործի նախաքննությունն ապրիլ ամսին ոստիկանությունից փոխանցվեց ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչություն, նոր նախաքննական մարմինը փաստաբաններից ստորագրություն պահանջեց նախաքննական գաղտնիքը չբացահայտելու համար, և գործի քննության ընթացքը մտավ գաղտնի փուլ:
Ս.թ հունվարի 27-ին Արթուր Սաֆարյանի սպանության փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ոստիկանությունը կալանավորել էր Իսրայել Սարգսյանին և Տիգրան Ասատրյանին:
Ոստիկանների առաջ քաշած վարկածի համաձայն՝ Իսրայել Սարգսյանը Մովսես Ներսիսյանին պատվիրել է կատարել Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը, իսկ դրանից հետո սպանել էր նաև Մոսոյին` հետքերը մաքրելու համար:
Ի դեպ, վերջինի դիակն առ այսօր չի գտնվել: Ինչ վերաբերում է Տիգրան Ասատրյանին, ապա նրան մեղադրանք է առաջադրվել հանցագործության մասին տեղյակ լինելով այն պարտակելու համար:

Родня И. Саргсяна, обвиняемого в заказе убийства брата криминального авторитета “Каяранци Тевосика”, отказалась от услуг одного из адвокатов 07/08/2014   16:07  |  Актуальная тема
Гаяне Галоян - адвокат Исраэла Саргсяна (Исо), обвиняемого в заказе убийства брата известного в криминальных кругах авторитета “Тевосика” - Артура Сафаряна, в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” подтвердила сведения о том, что она отныне она не будет защищать интересы Исраэла Саргсяна.
“Так пожелали его родственники”, - сказала адвокат Гаяне Галоян, отказавшись представить иные подробности. Она лишь отметила, что впредь интересы обвиняемого будет представлять только адвокат Армен Сардарян.
Напомним, когда полиция в апреле передала предварительное расследование уголовного дела следственному управлению Службы нацбезопасности Армении, новый орган предварительного следствия потребовал от адвокатов расписку о неразглашении тайны следствия.
В рамках возбужденного 27 января с.г. уголовного дела по факту убийства Артура Сафаряна полиция арестовала Исраэла Саргсяна и Тиграна Асатряна.
По версии полицейских, Исраэл Саргсян заказал Мовсесу Нрсисяну убийство Артура Сафаряна, а после этого убил и Мосо, чтобы скрыть следы преступления.
Отметим, что тело Мовсеса Нерсисян до сих пор не обнаружено. Что касается Тиграна Асатряна, ему было предъявлено обвинение в сокрытии сведений о готовящемся преступлении.