Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կմեկնի Հարավային Ամերիկա 07/04/2014   13:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հուլիսի 5-ին տարածաշրջանային այցով կմեկնի Հարավային Ամերիկա: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը, հանրապետության Նախագահը հուլիսի 6-8-ը պաշտոնական այց կկատարի Արգենտինայի Հանրապետություն, հուլիսի 8-10-ը պետական այցով կգտնվի Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետությունում, իսկ հուլիսի 10-12-ը՝ պաշտոնական այցով Չիլիի Հանրապետությունում:
Հայաստանի Նախագահը հանդիպումներ կունենա հիշյալ երկրների բարձրագույն ղեկավարության հետ, կքննարկի երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման, ինչպես նաև բազմակողմ փոխգործակցության զարգացման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:
Այցի արդյունքներով նախատեսված են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում այդ երկրների հետ Հայաստանի համագործակցության զարգացմանն ու խորացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություններ:
Այցի շրջանակներում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա նաև Արգենտինայի, Ուրուգվայի և Չիլիի հայ համայնքների ներկայացուցիչների հետ, կծանոթանա այդ երկրներում հայկական կառույցների ծավալած գործունեությանը:

Президент Армении Серж Саргсян совершит визит в Латинскую Америку 07/04/2014   14:18  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 5 июля отправится с региональным визитом в Латинскую Америку. Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, 6-8 июля президент совершит официальный визит в Аргентину, 8-10 июля - госвизит в Уругвай, 10-12 июля посетит с официальным визитом Чили.
Президент Армении проведет встречи с высшим руководством этих стран, обсудит вопросы, касающиеся укрепления двусторонних отношений, а также возможностей развития многостороннего взаимодействия.
По итогам визитов планируется подписание документов, направленных на развитие и углубление сотрудничества Армении с вышеупомянутыми странами в различных сферах, представляющих взаимный интерес.
В рамках визита президент Серж Саргсян также встретится с представителями армянских общин Аргентины, Уругвая и Чили и ознакомиться с осуществляемой армянскими структурами в этих странах деятельностью.