Ոստիկանության Գեղարքունիքի քննչական բաժնում ցուցմունքներ են կորզվել. Ահազանգում է քաղաքացին 07/02/2014 11:16 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Հովակիմ Գ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, ըստ քաղաքացի Հովակիմ Գ.-ի հաղորդման` ՀՀ ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզի քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործի նախաքննության ընթացքում վարույթն իրականացնող անձը սպառնալիքների ազդեցության տակ իրենից իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ է կորզել, ինչի հետևանքով մեղավորները խուսափել են քրեական պատասխանատվությունից:

ССС Армении возбудила уголовное дело по заявлению мужчины, обвинившего следователя в выбивании показаний 07/02/2014 11:29 | Актуальная тема
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления гражданина Овакима Г., возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 309 УК РА.
Как сообщает пресс-служба ССС РА, гражданин Оваким Г. утверждает, что в ходе расследования уголовного дела, возбужденного в следственном отделе Гегаркуникской области полиции РА, лицо, осуществлявшее производство по делу, угрозами “выбивал” из него не соответствующие действительности показания, в результате чего виновные избежали уголовной ответственности.