Արդարադատության նախարարի հորդորով ցմահ ազատազրկման դատապարտվածները դադարեցրել են հացադուլը 07/01/2014 09:39 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ արդարադատության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ նախօրեին «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի ցմահ ազատազրկման դատապարտվածների՝ հացադուլ հայտարարելու կապակցությամբ:
Հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է, որ ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանի հորդորով ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում պահվող ցմահ ազատազրկման դատապարտվածները դադարեցրել են հունիսի 30-ին հայտարարած հացադուլը:
Միաժամանակ ՀՀ ԱՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հայտնում է, որ ՀՀ արդարադատության նախարարույթունը հետամուտ է ցմահ ազատազրկվածների խնդիրներին, դրանք ուսումնասիրման եւ քարտեզագրման փուլում են:

Пожизненно заключенные УИУ “Нубарашен” прекратили голодовку по призыву главы Минюста Армении 07/01/2014 10:13 | Актуальная тема
Министерство юстиции Армении распространила заявление по поводу объявления пожизненно заключенными УИУ “Нубарашен” голодовки.
По призыву глава Минюста Армении Ованнеса Манукяна осужденные, отбывающие пожизненный срок в УИУ “Нубарашен”, прекратили объявленную 30 июня голодовку, - говорится, в частности, сообщении.
При этом отдел информации и по связям с общественностью МЮ РА информирует, что Министерство юстиции последовательно в решении проблем пожизненно заключенных: они на стадии изучения.
В кратчайшие сроки планируется подвести итоги и представить общественности дальнейшие действия по решению этих проблем.