Խոհանոցային դանակով երկու անգամ հարվածել էր կրծքավանդակին. տուժածը վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է 07/01/2014   13:57  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունիսի 30-ին՝ ժամը 00:30-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի արյունահոսող վերքերով, ալկոհոլային հարբածություն» ախտորոշմամբ Ազատամարտիկների փողոցի 1-ին նրբանցքի տներից մեկից բուժօգնության է տեղափոխել ոմն Կարո:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ տուժողն ի վիճակի չէ հաղորդում տալու:
Նույն օրը՝ ժամը 02:00-ին, ոստիկանության ծառայողները հիշյալ տնից բերման են ենթարկել 1972 թ. ծնված Կարինե Ս.-ին: Նա խոստովանել է, որ հունիսի 30-ին՝ ժամը 00:15-ի սահմաններում, իր ծանոթ Կարոյի հետ վիճաբանության ժամանակ խոհանոցային դանակով 2 անգամ հարվածել է նրա կրծքավանդակին:
Կարինե Ս.-ն ձերբակալված է:
Ինչպես տեղեկացնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, նույն օրը՝ ժամը 03:50-ին, վերակենդանացման բաժանմունքում Կարոն մահացել է:

Кровавая драма разыгралась на улице Азатамартиков в Ереване: 42-летняя женщина заколола ножом своего знакомого 07/01/2014 14:51 | Криминальная хроника
30 июня, немного за полночь в Эребунийский отдел полиции поступил сигнал из больницы о том, что к ним диагнозом “кровоточащая рана груди, алкогольное опьянение” с первого переулка ул. Азатамартиков доставлен некто Каро.
Прибывшая на место происшествия опергруппа установила, что пострадавший не в состоянии давать показаний.
В тот же день, в 02.00 сотрудники полиции подвергли приводу Карине С., 1972 г.р.. Она призналась, что 30 июня, около 00.15 во время ссоры со своим знакомым Каро дважды ударила его ножом в грудь.
Карине С. арестована.
Как сообщает пресс-служба полиции РА, в тот же день, около 03.50 Каро скончался в реанимационном отделении.