Վալերի Օսիպյանը դեռ շարունակում է պաշտոնավարել 06/30/2014   16:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Չնայած իր նկատմամբ ՀՔԾ-ում հարուցված քրեական գործին, Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը շարունակում է պաշտոնավարել:
«Նրա ծառայողական պարտականություններն այս պահի դրությամբ դադարեցված չեն»,- «Փաստինֆո»-ին ասացին ՀՀ Ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայության հետ կապերի վարչությունից, ի պատասխան այն հարցի, թե հարուցված քրեական գործի քննությանը չխոչընդոտելու նպատակով հնարավո՞ր է, որ ժամանակավորապես դադարեցվեն Վալերի Օսիպյանի ծառայողական և պաշտոնեական պարտականությունները:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Հատուկ քննչական ծառայությունն առայժմ չի բացահայտում, թե քրեական օրենսգրքի որ հոդվածի հատկանիշներով է հարուցվել քրեական գործը` Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի նկատմամբ:
Ըստ ոչ պաշտոնական տեղեկությունների՝ դա կապված է հունիսի 2-ի գիշերը Օսիպյանի եղբորորդի Սեդրակ Օսիպյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի հետ, որի ժամանակ վերջինը դանակահարել և ծանր մարմնական վնասվածք էր հասցրել 22-ամյա Վանուշ Ալեքսանյանին:
Իսկ, մամուլում հրապարակված տեղեկությունների համաձայն՝ Երևանի փոխոստիկանապետը փորձել է իր եղբորորդու մեղքը բարդել դեպքին մասնակից 23-ամյա Սարգիս Հովհաննիսյանի վրա` նման գործարք առաջարկելով վերջինի մորը:

Замглавы полиции Еревана Валерий Осипян продолжает занимать свой пост, несмотря на уголовное дело против него 06/30/2014   17:01  |  Криминальная хроника
Валерий Осипян продолжает занимать должность заместителя начальника полиции Еревана,  несмотря на возбужденное в Специальной следственной службе Армении против него уголовное дело.
“Его служебные полномочия по состоянию на данный момент не приостановлены”, - сказали ИА “Фактинфо”  в пресс-службе полиции Армении в ответ на вопрос о том, возможно ли временное прекращение служебных и должностных полномочий В. Осипяна с тем, чтобы не препятствовать расследованию уголовного дела.
Как уже ранее сообщало ИА “Фактинфо”, Специальная следственная служба Армении пока не раскрывает информацию о том, по признакам какой статьи завели уголовное дело в отношении заместителя начальника полиции Еревана Валерия Осипяна.
По неофициальным данным,  это связано с инцидентом, произошедшим 2 июня с участием племянника В. Осипяна – Седрака Осипяна, в ходе которого последний тяжело ранил ножом 22-летнего Вануша Алексаняна.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, заместитель начальника полиции Еревана пытался возложить вину за учиненную его племянником поножовщину на 23-летнего Саркиса Ованнисяна, предложив подобную сделку с его матерью.