Օշականցի Գևորիկին ծեծի ենթարկելու «ռազբորկան» փակվե՞լ է. «Ժողովուրդ» 06/27/2014   08:58  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է՝ ամիսներ առաջ քրեական հեղինակություններ Քանաքեռցի Արթուրի՝ հայտնի Տույ մականավամբ, և Երրորդմասցի Լյովիկի կողմից Օշականցի Գևորիկին ծեծի ենթարկելու մասին:
Սա դարձել էր «ռազբորկայի»  պատճառ:
Թերթի տեղեկություններով՝ Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը Հայաստանում գտնվող թվով 16 «օրենքով գողերին» ժամանակ է տվել՝ հանրապետությունից հեռանալու համար:
«Ժամեր անց մայրաքաղաքը մաքրվել է բոլոր տեսակի քրեական հեղինակություններից և «գողերից»:  Գործի է անցել մաֆիան: Իսկ  «ռազբորկան» փակվել է «Ֆորում» ռեստորանում»,- գրում է թերթը:

“Жоговурд”: Разборку из-за инцидента с избиением Геворика Ошаканского замяли 06/27/2014   09:46  |  Пресса
Газета “Жоговурд” пишет об инциденте с избиением Геворика Ошаканского криминальными авторитетами Артуром Канакерским, известным по кличке Туй, и Левиком с Третьего участка. Конфликт стал причиной разборки.
По сведениям издания, глава полиции Владимир Гаспарян дал время находящимся в Армении 16 “ворам в законе” покинуть республику.
“Спустя несколько часов столицу зачистили от криминальных авторитетов и воров в законе”. В дело вмешалась мафия. А разборку “замяли” в ресторане “Форум”, - пишет газета.