Սուարեսը հեռացվեց աշխարհի առաջնությունից. նա չի խաղա 4 ամիս 06/26/2014   19:23  |  Մարզական
Կարճատև երկմտանքից հետո ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան, այնուհանդերձ, սկզբունքայնություն դրսևորեց և 4 ամսով որակազրկեց Ուրուգվայի հավաքականի հարձակվող Լուիս Սուարեսին, որի համար աշխարհի առաջնությունն այլևս ավարտված է:
«Կծանը» չի կարողանա մասնակցել ազգային հավաքականի 9-ը հանդիպումների և 4 ամիս զերծ կմնա պաշտոնական խաղերից: Այդպիսին է պատիժը աշխարհի առաջնության խմբային փուլում իտալացի պաշտպան Ջորջո Կյելինիին կծելու համար: Բացի այդ, Սուարեսը ենթարկվել է 100 հազար շվեյցարական ֆրանկ տուգանքի: ՖԻՖԱ-ն պաշտոնապես հայտարարել է, որ որակազրկման ժամկետը հաշվարկվելու է հունիսի 28-ից, երբ Ուրուգվայի ընտրանին 1/8 եզրափակչում մրցելու է կոլումբիացիների հետ:
Ընդ որում, որակազրկման ընթացքում Սուարեսին արգելված է այցելել ֆուտբոլային մարզադաշտեր և զբաղվել մարզաձևին առնչվող որևէ գործունեությամբ: Հատկանշական է, որ այն հարցին, թե կարող է՞ Սուարեսը այդ 4 ամսվա ընթացքում տեղափոխվել այլ ակումբ, ՖԻՖԱ-ի հանրային շփումների գծով տնօրեն Դելիա Ֆիշերը պատասխանել է, որ նման տեղեկատվության չի տիրապետում:

Форвард сборной Уругвая Луис Суарес дисквалифицирован на 4 месяца за укус итальянца Кьеллини 06/27/2014   11:22  |  Спорт
Международная футбольная федерация приняла решение дисквалифицировать нападающего сборной Уругвая Луиса Суареса, укусившего во время матча чемпионата мира по футболу итальянского защитника Джорджо Кьеллини, на четыре месяца. Как передает  “Интерфакс”,  об этом сообщил представитель FIFA во время брифинга в Бразилии.
Согласно информации, в течение этого срока уругваец не сможет заниматься никакой футбольной деятельностью. В решении отдельно оговорено, что Суарес должен пропустить девять матчей сборной.
Таким образом форвард не сможет 28 июня принять участия в поединке 1/8 финала чемпионата мира против Колумбии, а также во всех оставшихся матчах турнира, если сборная Уругвая пройдет дальше.
Запрет на футбольную деятельность означает, что выступающий за "Ливерпуль" Суарес сможет выйти на поле в чемпионате Англии лишь 1 ноября, а до окончания срока дисквалификации ему запрещено посещать стадионы.
Уругвайский форвард также должен заплатить штраф размером в 100 тыс. швейцарских франков, сообщил представитель FIFA во время брифинга в Бразилии, сообщил сообщил представитель FIFA.