Անչափահաս աղջկան քրեական պատասխանատվության չենթարկելու համար ոստիկանները կաշառք են պահանջել 06/24/2014   11:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Անչափահաս աղջկան դանակահարության համար քրեական պատասխանատվության չենթարկելու համար ոստիկանությունը կաշառք է պահանջել։ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության փոխանցմամբ՝ այս մասին ահազանգել է երեխայի մայրը։
«Ըստ քաղաքացի Քրիստինե Մ.-ի հաղորդման` իր անչափահաս դստեր կողմից դանակահարություն կատարելու դեպքի առթիվ նախապատրաստվող նյութերի ընթացքն հօգուտ իրենց լուծելու և քրեական պատասխանատվության չենթարկելու համար ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցն իրենից անձամբ պահանջել և ստացել է խոշոր չափերի կաշառք: Բացի այդ, իր դստերը որպես իրավախախտ հաշվառումից հանելու համար ՀՀ ոստիկանության անչափահասների գործերով ստորաբաժանման աշխատակիցները պահանջել և ստացել են կաշառք:
Կատարվում է նախաքննություն»,- հայտնում են ՀՔԾ-ից՝ նշելով, որ քաղաքացու հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 3-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով:

ССС Армении возбудила уголовное дело по заявлению женщины, обвинившей полицейского во взяточничестве 06/24/2014   12:27  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявление гражданки Кристине М., возбуждено уголовное дело по признакам ч. п.3 чч. 1 и 3 ст. 311 УК РА.
Как сообщает пресс-служба ССС РА, согласно заявлению гражданина Кристине М. сотрудник полиции РА потребовал от нее лично и получил крупную взятку для того, чтобы решить ход подготавливаемых материалов по факту нанесения ее несовершеннолетней дочерью ножевых ранений в пользу них и не привлечь их уголовной ответственности.
Кроме того, сотрудники подразделения по делам несовершеннолетний полиции РА потребовали и получили взятку за то, чтобы снять ее дочь из списка правонарушителей