Բողոքի ակցիայի մասնակիցները կտուգանվեն՝ «ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելու» համար 06/23/2014   17:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի շենքի մոտ կազմակերպված բողոքի ակցիայի 27 մասնակից այսօր բերման է ենթարկվել Ոստիկանության Կենտրոնի բաժին: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Մեր զրուցակիցը նշեց, որ բերման ենթարկված քաղաքացիների վերաբերյալ ոստիկանությունում կազմվել են  վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ, մասնավորապես` ՀՀ Վարչական իրավախախտումների 182-րդ հոդվածի հատկանիշներով, այն է` «ոստիկանության զորքերի զինծառայողի կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը»:
Թե բողոքի ակցիայի քանի մասնակցի վերաբերյալ են նման արձանագրություններ կազմվել, ոստիկանությունից խոստացան հայտնել ավելի ուշ:

Участников акции протеста против подорожания электроэнергии оштрафуют за невыполнение законных требований полиции 06/23/2014   18:26  |  Лента новостей
27 участников акции протеста против подорожания тарифа на электроэнергию были подвергнуты приводу в Центральный отдел полиции. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе полиции РА.
"В отношении подвергнутых приводу граждан были составлены протоколы об административном правонарушении, в частности по признакам ст. 182 Кодекса об административных правонарушениях (“невыполнение законных требований военнослужащего войск полиции или сотрудника полиции”), - сообщил собеседник "ФактИнфо".