Ավելի քան 6500 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ 06/21/2014   13:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հունիսի 15-ից 21-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 700 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6500 կրակոց: Այդ մասին տեղեկանում ենք  ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել՝ շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим перемирия на границе с Нагорным Карабахом порядка 700 раз 06/21/2014   13:49  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 15 по 21 июня на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 700 раз.
Было произведено более 6500 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций. Об сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР остались верны режиму перемирия и предприняли необходимые меры для организации надежной защиты боевых позиций по всей протяженности линии соприкосновения.