Ոստիկանության նախկին աշխատակիցը խարդախությությամբ հափշտակել է 7.800 դոլար. Քաղաքացի 06/20/2014 11:02 | Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Սիլվա Ա.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
Ըստ քաղաքացի Սիլվա Ա.-ի հաղորդման` ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Գուգարքի բաժնի նախկին աշխատակիցը, վերանորոգելու պատրվակով, իրենից վերցրել է 3500 ԱՄՆ դոլար արժողությամբ «Վազ 2107» մակնիշի ավտոմեքենան:
Սակայն այն առանց իր գիտության վաճառել է, որից հետո այլ ավտոմեքենա գնելու և իրեն վերադարձնելու պատրվակով, վստահությունը չարաշահելով՝ իրենից դարձյալ մաս-մաս վերցրել է ևս 4300 ԱՄՆ դոլար` պատճառելով ընդհանուրը 7800 ԱՄՆ դոլարի վնաս:

Владелица “семерки” уличила бывшего сотрудника полиции Армении в мошенничестве 06/20/2014 11:25 | Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе на основании гражданки Сильвы, возбуждено уголовное дело по признакам п. 2ч. 2 ст. 178 УК РА. Об этом сообщается на официальном сайте ССС РА.
Согласно заявлению Сиьлвы А, бывший сотрудник Гугаркского отдела Лорийского областного управления полиции РА под предлогом ремонта взял у нее автомобиль марки “ВАЗ 2107” стоимостью 3500 долларов.
Он, однако, без ее ведома продал машину, после чего под предлогом покупки и возврата ей другого автомобиля, путем злоупотребления доверием, вновь взял у нее по частям еще $4300, причинив женщине в общей сложности ущерб на сумму 7800 долларов.