Ծանրոցով ուղարկված թմրամիջոցը ոստիկանները չեն արձանագրել և հափշտակել են. «Նուբարաշեն»-ի կալանավոր 06/19/2014   11:38  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Ժորա Ո.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 269-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով և 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը:
ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով մեղադրյալ, «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Ժորա Ո.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ Ֆրանսիայի հանրապետությունից այլ անձի անվամբ ուղարկված ծանրոցում հայտնաբերված առանձնապես խոշոր չափերի թմրամիջոցը ոստիկանության աշխատակիցների կողմից պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման արդյունքում չի արձանագրվել, ապա նաև վերջիններիս կողմից այն հափշտակվել է, իսկ ծանրոցի հասցեատերն ազատվել է քրեական պատասխանատվությունից:

В Армении заключенный УИУ “Нубарашен” обвиняет полицейских в хищении посылки с наркотиками 06/19/2014 11:56 | Криминальная хроника
По материалам, подготовленным на основании заявления заключенного УИУ “Нубарашен” Жоры В., в Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по признакам п. 2ч. 3 ст. 269 и ч. 2 ст. 308 УК Армении. Об этом сообщается на сайте ССС РА.
Обвиняемый по делу, расследуемому в Главном следственном управлении полиции РА, заключенный УИУ “Нубарашен” Жора В. подал заявление, согласно которому обнаруженные в отправленной из Франции посылке наркотики в особо крупном размере в результате превышения сотрудниками полиции своих должностных полномочий не были запротоколированы, и даже были расхищены ими, а адресат посылки был освобожден от уголовной ответственности.