Քննիչները հարկադրելու միջոցով իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ են կորզել. ՀՔԾ 06/18/2014 12:53 | Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Զադա Ն.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
ՀՔԾ մամլո ծառայությունը տեղեկացնում է, որ, ըստ քաղաքացի Զադա Ն.-ի հաղորդման` իր և Տոնական Ղ.-ի միջև ծագած վիճաբանության փաստով ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի մարզի քննչական բաժնում քննված քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ոստիկանության հիշյալ բաժնի քննիչները, համոզելու և հարկադրելու միջոցով, իրենից կորզել են դեպքի վերաբերյալ իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ:

ССС Армении займется расследованием дела о выбивании следователями не соответствующих действительности показаний 06/18/2014   13:26  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным на основании заявление гражданина Зады Н. в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 308 УК РА.
Пресс-служба ССС РА сообщает, что Зада Н. утверждает, что в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в следственном отделе Армавирской области полиции РА по факту потасовки, завязавшейся между ним и Тонаканом Г., следователи путем уговоров и принуждения, выбивали из него не соответствующие действительности показания об инциденте.