Սերժ Սարգսյանը վաղը պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան 06/17/2014   19:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 18-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան: Այս մասին հայտնում է երկրի նախագահի մամլո գրասենյակը:
Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Վրաստանի բարձրագույն ղեկավարության հետ:
Այցի շրջանակներում նախատեսված է Հանրապետության Նախագահի առանձնազրույցը Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ, որին կհաջորդեն երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակությունների մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով բանակցությունները և հայ-վրացական համագործակցության խորացմանն ու զարգացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը: Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Գիորգի Մարգվելաշվիլին բանակցությունների արդյունքները կամփոփեն զանգվածային լրատվամիջոցների առջև համատեղ հայտարարությամբ:
Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա նաև Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի և վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Վրաստանի մայրաքաղաքում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կայցելի «Հերոսների» հրապարակ և ծաղկեպսակ կդնի հուշակոթողին:
Սերժ Սարգսյանը Թբիլիսիի Շոթա Ռուսթավելիի անվան պետական ակադեմիական թատրոնում ներկա կգտնվի Սայաթ-Նովայի 300-ամյակին նվիրված գալա համերգին ևս:

Президент Армении Серж Саргсян отбудет с официальным визитом в Грузию 06/18/2014   09:32  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в среду, 18 июня, отправится с официальным визитом в Грузию, где проведет встречи с высшим руководством республики. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Серж Саргсян проведет встречи с высшим руководством Грузии.
В рамках визита запланирована встреча Сержа Саргсяна с президентом Грузии Георгием Маргвелашвили, после которой состоятся переговоры в расширенном составе с участием официальных делегаций двух стран и церемония подписания документов, направленных на развитие и углубление армяно-грузинского сотрудничества. Президенты Серж Саргсян и Георгий Маргвелашвили подведут итоги переговоров на совместной пресс-конференции.
Глава армянского государства встретится также со спикером грузинского парламента Грузии Давидом Усупашвили и премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
В Тбилиси президент посетит Площадь Героев и возложит венок к мемориальному комплексу.
С. Саргсян также побывает на посвященном 300-летию Саят-Новы гала-концерте, который состоится в Государственном академическом театре им. Шота Руставели в Тбилиси.