Դատապարտյալը բողոքել է Օմբուդսմենին, որ իրեն ստիպել են ստորագրել ուրիշի ցուցմունքի տակ 06/17/2014 10:39 | Մարզական
ՄԻՊ գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել՝ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի դատապարտյալի կողմից ստացված մի դիմումի կապակցությամբ:
Հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է, որ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալը, դիմելով Օմբուդսմենին, հայտնել է, որ ոստիկանության աշխատակիցներն իրեն խաբեության ու շանտաժի միջոցով ստիպել են ստորագրել քննիչի կողմից գրված ցուցմունքի տակ:
Օմբուդսմեն Կարեն Անդրեասյանի միջամտությամբ դատապարտյալի հաղորդման հիման վրա Հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ, եւ կատարվում է նախաքննություն:
Պաշտպանը բարձր է գնահատում գործին ընթացք տալու Ոստիկանության պատրաստակամությունն ու նախաքննական մարմնի հետեւողական գործողությունները, ինչպես նաեւ ակնկալում է գործի անաչառ քննություն:

Заключенный УИУ “Нубарашен” пожаловался омбудсмену Армении на то, что его заставили подписаться под чужими показаниями 06/17/2014   11:15  |  Спорт
Заключенный УИУ “Нубарашен” сообщил омбудсмену, что сотрудники полиции путем обмана и шантажа заставили его подписаться под составленными следователем показаниями. Об этом говорится в заявлении, распространенном офисом защитника прав человека РА.
При вмешательстве омбудсмена Карен Андреасян в Специальной следственной службе на основании заявления заключенного возбуждено уголовное дело, ведется расследование.
Омбудсмен ценит готовность полиции дать ход делу и последовательные действия, предпринимаемы органом предварительного следствия, а также надеется на беспристрастное следствие.