Ոստիկանությունը մանրամասներ է ներկայացնում՝ Նար-Դոս փողոցում հնչած կրակոցների վերաբերյալ 06/16/2014   15:53  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ այս գիշեր Նար-Դոս փողոցում հնչած կրակոցների վերաբերյալ:
Հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է, որ հունիսի 16-ին` ժամը 00:45-ին, ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Նար-Դոսի փողոցի թիվ 30 հասցեում մի մարդ մտել է խանութ և շտապ անհրաժեշտ է ոստիկանության օգնությունը:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ 1966թ. ծնված Մարտուն Մ.-ն կատարել է ավազակային հարձակում:
1957 թ. ծնված Ռուզաննա Ա.-ն ժամը 02.35-ին հաղորդում է տվել, որ նույն օրը, ժամը 00.30-ին, Մարտուն Մ.-ն ատրճանակի սպառնալիքով իրենից փորձել է հափշտակել գումար, որի ժամանակ կատարել է մեկ կրակոց:
Դեպքի վայրից հայտնաբերվել է թմբուկավոր ինքնաշեն ատրճանակ` լիցքավորված 5.6 մմ տրամաչափի 5 փամփուշտով, ինչպես նաև 5.6 մմ տրամաչափի կրակված 1 պարկուճ:
Փաստի առթիվ  հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Մարտուն Մ.-ն ձերբակալված է:
Հիշեցնենք՝ մինչ այդ  News.am-ը տեղեկացրել էր, որ պարզվել էր՝ 48-ամյա մի տղամարդ ատրճանակով զինված ներխուժել է Նար-Դոսի փողոցի թիվ 30 հասցեում գտնվող խանութ եւ ատրճանակի սպառնալիքի ներքո վաճառողուհուց գումար պահանջել եւ այդ ընթացքում կրակոցներ արձակել:

Разбойное нападение со стрельбой совершено на улице Нар-Доса в Ереване, злоумышленник арестован 06/16/2014 16:35 | Криминальная хроника
В ночь на 16 июня на улице Нар-Доса в Ереване прогремели выстрелы. Как сообщает пресс-служба полиции Армении, 16 июня, в 00.45 в отдел полиции Эребуни поступил сигнал о том, что неизвестный проник в магазин на улице Нар-Доса 30, необходима помощь полицейских.
Прибывшая на место происшествия опергруппа установила, что Мартун М, 1966 г.р. совершил разбойное нападение.
Рузанна А, 1957 г.р. в 02.35 сделала заявление, согласно которому в тот же день, в 00.30 Мартун М., угрожая пистолетом, пытался украсть у нее деньги. Во время инцидента мужчина один раз выстрелил.
При осмотре места происшествия были обнаружены самодельный пистолет барабанного типа, заряженный 5 патронами калибра 5.6мм, а также одна стреляная гильза калибра 5.6мм.