«Օդնոկլասսնիկի»-ն ծանոթությունների սեփական ծառայությունն է թողարկելու
Ամբաստանյալ Վոլոդյա Ավետիսյանի համախոհները սպառնում են դիմել արդարադատության խորհուրդ՝ ընդդեմ դատավորի 06/13/2014 16:51 | Քրեական խրոնիկոն
Վոլոդյա Ավետիսյանի գործով դատավարությանը մասնակցող նրա համախոհները պահանջում են, որ նիստը նախագահող դատավոր Լեւոն Ավետիսյանը ներողություն խնդրի՝ իր հնչեցրած արտահատության համար։
Ինչպես արդեն նշել ենք, այսօրվա առաջին նիստի ժամանակ ազատամարտիկներից մեկը տեղից ռեպլիկ էր հնչեցրել, որից հետո դատավորը, դիմելով դատական նիստը խանգարող քաղաքացուն, ասել է. «Եթե տղամարդկություն ունեք, կանգնեք և ասեք, թե ով էր, և մի թաքնվեք կանանց փեշի տակ»։
Այս միջադեպից հետո դատավորը հայտարարել էր ընդմիջում, սակայն մոտ 1,5 ժամ տևած ընդմիջումից հետո կրկին կրքերը չհանդարտվեցին՝ թույլ չտալով, որ դատավորը վերսկսի դատավարությունը։
Նիստին ներկա ազատամարտիները հայտարարել են, որ եթե դատավորը ներողություն չխնդրի, ապա կդիմեն արդարադատության խորհդրին։

“Дело Володи Аветисяна”. Сторонники полковника запаса грозят судье обращением в Совет правосудия 06/13/2014   17:29  |  Криминальная хроника
Участвующие в судебном процессе сторонники полковника запаса Володи Аветисяна требуют от председательствующего судьи Левона Аветисяна принести извинения за свои высказывания.
На сегодняшнем заседании суда один из ветеранов Карабахской войны (азатамартиков) бросил реплику с места, после чего судья, обратившись к гражданину, заявил:”Если у вас есть мужество, встаньте и скажите, кто это был и не прячьтесь за женщинами”.
После этого инцидента судья объявил перерыв, по окончании которого страсти, однако, не улеглись.
Присутствующие на заседании азатамартики заявили, что обратятся в Совет правосудия, если судья не извинится.