Դատարանի շենքի դիմաց տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով տուժել է 5 ոստիկան. հարուցվել է քրեական գործ 06/12/2014   16:35  |  Քրեական խրոնիկոն
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի վարչական շենքի դիմաց կրակոցների փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ  հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ՝ զենքի կամ որպես զենք գործադրվող առարկաների գործադրմամբ խուլիգանություն: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունը:
Ոստիկանության Կենտրոնականի  բաժին բերման է ենթարկված Հայկ Կյուրեղյանը ձերբակալված է, ատրճանակն առգրավվել է, կատարվում է նախաքննություն:
Ըստ պաշտոնական աղբյուրի, այսօր, ժամը 12.10-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի բնակիչ, 1983 թ. ծնված Հայկ Կյուրեղյանը Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի վարչական շենքի դիմաց բարձրացել է կայանված ավտոմեքենաներից մեկի վրա և հայտարարել, որ մեքենայում ռումբ կա:
«Կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը և չենթարկվելով ոստիկանների օրինական պահանջներին` Հայկ Կ.-ն իր մոտ եղած ատրճանակից  կրակոցներ է արձակել  տեղում  ծառայություն կատարող ոստիկանների ուղղությամբ:  Կան վիրավոր ոստիկաններ, որոնք տեղափոխվել են հիվանդանոց»,- նշվում է ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Пятеро полицейских пострадали в результате стрельбы во дворе здания ереванского суда 06/12/2014 18:25 | Криминальная хроника
По факту стрельбы во дворе здания суда общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш возбуждено уголовное дело по признакам ч. 4ст. 258 УК Армении(“Хулиганство, то есть умышленное грубое нарушение общественного порядка, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия, соединенное с оказанием сопротивления представителю власти или к лицу, исполняющему обязанности по охране общественного порядка или пресекающему нарушение общественного порядка”).Об этом сообщает пресс-служба полиции РА.
Подвергнутый приводу в отдел полиции Айк Кюрегян задержан, пистолет изъят, ведется следствие. По данным официального источника, сегодня, в 12.10 по местному времени 31-летний житель Еревана Айк Кюрегян взобрался на один из автомобилей, припаркованных во дворе здания суда административных районов Кентрон и Норк-Мараш, и заявил, что в машине есть бомба.
“Грубо нарушив общественный порядок и не подчинившись законным требованиям полицейских, Айк Кюрегян открыл стрельбу из имеющегося у него пистолета в направлении стражей порядка. Среди них есть раненые, они госпитализированы в больницу”, - говорится в сообщении полиции РА.