39-ամյա կնոջն սպանել են թիկունքից. նոր մանրամասներ 06/11/2014   12:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանությունը պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել  «Արջանոց» ռեստորանային համալիրի հարևանությամբ 39-ամյա կնոջ սպանության վերաբերյալ։
Ոստի ոստիկանության՝ հունիսի 10-ին՝ ժամը 23:20-ին, ոստիկանության Բյուրեղավանի բաժանմունքից Կոտայքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ բաժանմունք է ներկայացել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Աբովյան-Բյուրեղավան ճանապարհին գտնվող ռեստորանային համալիրի մոտ կնոջ դիակ կա:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ անհայտ անձը Աբովյան-Բյուրեղավան ճանապարհի ռեստորանային համալիրի մոտակայքում, սուր կտրող-ծակող գործիքով մեջքին հարվածելով` սպանել է 1975 թ. ծնված Էթերի Աղաբաբյանին:
Նշանակվել են համալիր փորձաքննություններ:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ սպանություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու և նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Стали известны новые подробности убийства 39-летней женщины близ ресторана “Арчаноц” в Котайкской области Армении 06/11/2014 12:41 | Криминальная хроника
Полиция Армении распространила официальную информацию об убийстве 39-летней женщины по соседству с ресторанным комплексом “Арчаноц”.
“В отдел Полиции Котайкской области явился гражданин, который сообщил, что около ресторанного комплекса, расположенного на трассе Абовян – Бюрегаван, обнаружен труп женщины. Сигнал о случившемся поступил в полицейское отделение 10 июня, в 23:20. Прибывшая на место происшествия опергруппа установила, что рядом с вышеупомянутым ресторанным комплексом неизвестный убил 39-летнюю Этери Агабабян, ударив ее острым колюще-режущим предметом в спину", - говорится в сообщении полиции.
Назначены комплексные экспертизы. Предпринимаются меры по установлению личности человека, совершившего убийство, и его обнаружению.