ԱԳ նախարարի տեղակալը մասնակցեց Արևելյան գործընկերության ավագ պաշտոնյաների հանդիպմանը 06/11/2014   11:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը հունիսի 10-ին Բրյուսելում մասնակցել է Արևելյան գործընկերության ավագ պաշտոնյաների հանդիպմանը, որին քննարկվել են 2013 թ. նոյեմբերին կայացած վիլնյուսյան գագաթնաժողովից հետո տեղի ունեցած զարգացումները և Արևելյան գործընկերության ձևաչափով հետագա աշխատանքները, ս.թ. հուլիսին կայանալիք ԱլԳ անդամ երկրների արտգործնախարարների նիստի օրակարգը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԳՆ պաշտոնական կայք-էջից:
Փոխնախարար Նազարյանն իր ելույթում շեշտեց Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ հնարավորինս զարգացնել Արևելյան գործընկերության շրջանակներում Եվրոպական Միության հետ փոխգործակցությունը:

Замглавы МИД Армении Карен Назарян принял участие в заседании старших должностных лиц "Восточного партнерства" в Брюсселе 06/11/2014   11:31  |  Лента новостей
Заместитель министра иностранных дел Армении Карен Назарян во вторник, 10 июня в Брюсселе принял участие во встрече старших должностных лиц в рамках инициативы ЕС "Восточное партнерство", на котором обсуждались события, имевшие место после состоявшегося в ноябре 2013г. Вильнюсского саммита, и дальнейшая работа в формате Восточного партнерства, а также повестка предстоящего в июле .г. заседания министров иностранных дел стран-членов ВП. Об этом сообщается на официальном сайте внешнеполитического ведомства Армении.
Замглавы МИД К. Назарян в своем выступлении подчеркнул готовность Армении развивать взаимодействие с Евросоюзом в рамках Восточного партнерства.