Ոստիկանն իր ատրճանակը տվել է ծառայակցին, ով այդ նույն ատրճանակից հրազենային վիրավորում է ստացել 06/09/2014 10:27 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության Սպիտակի բաժնում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 239-րդ հոդվածի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ մամլո ծառայությունը, ըստ նախապատրաստված նյութերի` 2014 թվականի մայիսի 30-ին ՀՀ ոստիկանության Սպիտակի բաժնի պարեկապահակակետային ծառայության ոստիկանը, ծառայություն իրականացնելիս, ծառայակցի խնդրանքով նրան է հանձնել իրեն ամրակցված 8 փամփուշտներով լիցքավորված պահունակով «Մակարով» տեսակի ատրճանակը:
Հրազենը վերցրած ոստիկանի կողմից զենքի հետ անփույթ վարվելու հետևանքով արձակված կրակոցից վերջինս ստացել է հրազենային վնասվածք:

В Армении полицейский ранил себя в результате небрежного обращения с пистолетом Макарова 06/09/2014 12:04 | Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Спитакском отделе полиции Армении, в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ст. 239 Уголовного кодекса РА.
Как сообщает пресс-служба ССС РА, согласно подготовленным материалам, 30 мая 2014 года сотрудник патрульно-постовой службы Спитакского отдела полиции при несении службы по просьбе сослуживца отдал ему прикрепленный за ним пистолет Макарова, заряженный 8 патронами.
Полицейский, который взял пистолет у сослуживца, получил огнестрельное ранение в результате выстрела, произведенного вследствие небрежного обращения с оружием.