Հերթական կրակոցների հեղինակը հայտնի է. նրան փնտրում են 06/07/2014   12:19  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ երեկոյան Քանաքեռ- Զեյթուն համայնքում հնչած կրակոցների փաստով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, նշանակվել են փորձաքննություններ: Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ Ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնի է կատարողի անձը, միջոցներ են ձեռնարկվում նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ: Նրա ով լինելը, սակայն, ոստիկանությունն առայժմ չի հրապարակում: Նշենք, որ ըստ մամուլում առկա տեղեկությունների, գիշերային հերթական կրակոցների հեղինակը Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքի նախկին թաղապետ, Քաղաքապետի ներկայիս խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանի որդին է: Մեր այս տեղեկությունը, սակայն, ոստիկանությունում ոչ հերքեցին, ոչ էլ հաստատեցին:
Ինչպես արդեն նշել ենք, երեկ երեկոյան՝ ժամը 23.00-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել անհայտ քաղաքացի և հայտնել, որ Պ. Սևակի և Կ. Ուլնեցու փողոցների խաչմերուկում կրակում են:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ ժամը 22.50-ին Կ. ՈՒլնեցու փողոցի թիվ 74 շենքի բակում, անհայտ անձանց միջև տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ, դեռևս չպարզված անձը ատրճանակից մի քանի անգամ կրակել է օդ, ինչից հետո վիճաբանողները դիմել են փախուստի:

По факту стрельбы в одном из спальных районов Еревана возбуждено уголовное дело 06/07/2014   12:36  |  Актуальная тема
По факту стрельбы, произошедшей накануне вечером в ереванском административном округе Канакер-Зейтун, возбуждено уголовное дело по признакам ч. 4 ст. 258 и ч. 1 ст. 235 УК Армении, назначены экспертизы. Как сообщили ИА “ФактИнфо” в пресс-службе полиции РА, стало известно имя стрелка, предпринимаются меры по его обнаружению. Полиция, однако, пока не разглашает данные о его личности. Согласно муссируемым в прессе сведениям, зачинщиком очередной стрельбы является сын бывшего главы административного ереванского района Канакер-Зейтун, ныне советника мэра Еревана Араика Котанджяна. Эту информацию, однако в полиции ни подтвердили, ни опровергли.
Ранее появилась информация, что на пересечении улиц П. Севака и К. Улнеци в Ереване прогремели выстрелы. Сигнал о стрельбе поступил 6 июня, в 23.00 в отдел Полиции Канакер-Зейтун.
Выехавшая на место происшествия оперативная группа выяснила, что в 22.50 во дворе дома по улице К. Улнеци некто, личность которого пока не установлена, во время стычки между неизвестными выстрелил несколько раз в воздух из пистолета, после чего участники потасовки скрылись с места инцидента.