Ոստիկանները հարկադրել են խոստովանել իր կողմից չարված գողությունները. Քաղաքացի 06/05/2014 12:30 | Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Ալեքսանդր Ց.-ի դիմումի հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, ըստ քաղաքացի Ալեքսանդր Ց.-ի դիմումի` 2012 թվականի նոյեմբերի 30-ին` ժամը 07:30-ի սահմաններում, ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Էրեբունու բաժնի պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող պաշտոնյաներն իրեն բերման են ենթարկել ոստիկանության բաժին:
Բաժնում բռնություն գործադրելու միջոցով ոստիկանները հարկադրել են խոստովանել տարբեր գողությունների կատարում, որոնց հետ ինքն իրականում առնչություն չի ունեցել:

Житель Армении обвинил полицейских в выбивании признания в несодеянном 06/05/2014   13:57  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления гражданина Александра Ц., возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 309 УК РА.
Как сообщается на сайте ССС РА, гражданин Александр Ц. утверждает, что 30 ноября 2012г., около 07.30 поместному времени, сотрудники отделения полиции Эребуни Управления города Еревана подвергли его приводу в отдел, где путем применения насилия пытались заставить его дать признательные показания в совершении ряда краж, к которым он никоим образом не причастен.