Քարաթափում՝ Կապան քաղաքում 06/04/2014 11:00 | Արտակարգ պատահարներ
Հունիսի 4-ին՝ ժամը 04:18-ին, ահազանգ է ստացվել, որ միջպետական Մ-2 ավտոճանապարհի Գորիս-Կապան հատվածում («Ծակ քարի» մոտակայք), տեղի է ունեցել քարաթափում, ինչից ավտոճանապարհը դարձել է դժվարանցանելի:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջի տեղեդկացմամբ՝ պարզվել է, որ միջպետական Մ-2 ավտոճանապարհի Գորիս - Կապան հատվածում (10-րդ կմ) տեղի է ունեցել քարաթափում (5×17մ):
Հրշեջ-փրկարարները ճանապարհից հեռացրել են երթևեկությանը խոչընդոտող քարերը՝ ճանապարհը դարձնելով միակողմանի երթևեկելի:
Ժամը 08.00-ի դրությամբ դեպքի վայր են ժամանել «Գորիսի» ՃՇՇ աշխատակիցները:
Ավտոճանապարհի մաքրման աշխատանքների արդյունքում երթևեկությունը վերականգնվել է:
Ժամը 08.35-ին հրշեջ- փրկարարները և «Գորիս ՃՇՇ» ՓԲԸ-ի աշխատակիցները միջպետական Մ-2 ավտոճանապարհի Գորիս-Կապան 10-րդ կմ-ում հեռացրել են քարերը, և ճանապարհահատվածը դարձել է ամբողջովին երթևեկելի:

Движение по трассе Горис-Капан в Армении, прерванное после камнепада, полностью восстановлено 06/04/2014   11:43  |  Чрезвычайное просшествие
Сегодня, 4 июня в МЧС поступила информация о том, что около 04.18 по местному времени на межгосударственной дороге М-2 на отрезке Горис-Капан (недалеко от “Цак Кар”) произошел камнепад, затруднивший движение на данном участке трассы. На место происшествия была направлена оперативная группа специального спасательного отряда.
Как сообщается на сайте МЧС РА, выяснилось, что на 10-м километре автомагистрали Горис-Капан произошел камнепад (5×17м).
Пожарные спасатели расчистили дорогу от камней, обеспечив одностороннее движение по трассе. По состоянию на 08:00 на место происшествия прибыли сотрудники дорожно-строительной организации “Горис”и уже к 08: 35 движение было полностью восстановлено.