Դավաճանության կասկածը՝ կնոջը խեղդամահ անելու պատճառ 06/04/2014 12:01 | Քրեական խրոնիկոն
Դավաճանության թեմայի շուրջ վիճաբանության արդյունքում կնոջը խեղդամահ արած 28-ամյա տղամարդու, պայմանագրային զինծառայողի վերաբերյալ գործն ուղարկվել է դատարան:
Ըստ գործի նյութերի՝ տավուշցի տղամարդը հին տոմարով Նոր տարին՝ 2014թ. հունվարի 13-ին, նշել է կնոջ հետ վիճաբանությամբ, որն ավարտվել է սպանությամբ։
Իր տան ննջասենյակում՝ ժամը 07:00-ի սահմաններում, ամուսինը վիճել է կնոջ հետ՝ այլ տղամարդկանց հետ իրեն դավաճանելու թեմայի շուրջ, որի ընթացքում ննջասենյակի մահճակալի վրա սպանել է վերջինիս` երկու ձեռքերով պարանոցի շրջանում սեղմելով շնչահեղձ անելու միջոցով:
Նախաքննական մարմնի գնահատմամբ՝ ամուսինը դիտավորյալ է կնոջը զրկել կյանքից, որի համար էլ 28-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և խափանման միջոց է ընտրվել կալանք:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, ամուսիններն ունեն երկու անչափահաս երեխա՝ 6-ամյա աղջիկ ու 4-ամյա տղա:

В Тавушской области Армении муж задушил супругу, заподозрив ее в неверности 06/04/2014   12:38  |  Криминальная хроника
Дело 28-летнего военнослужащего-контрактника, задушившего свою жену во время ссоры из-за подозрений в измене, направлено в суд.
Согласно материалам дела, житель Тавуша в Старый Новый год затеял ссору с женой, которая закончилась убийством.
Согласно информации, инцидент произошел рано утром в спальне супругов. Мужчина, заподозрив супругу в измене, разругался с ней, а затем задушил ее голыми руками.
По оценке органа предварительного следствия, муж умышленно лишил жизни жену. 28-летнему мужчине предъявлено обвинение по ч. 1ст. 104 УК Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Как уже ранее сообщало ИА “Фактинфо”, супруги воспитывали двоих детей: 6-летнюю девочку и 4 –летнего мальчика.