Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի Թագավորական քոլեջի ունկնդիրներին 06/03/2014 15:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 3-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստան ժամանած Մեծ Բրիտանիայի Պաշտպանական ուսումնասիրությունների Թագավորական քոլեջի (The Royal College of Defence Studies) տարբեր երկրներ ներկայացնող ունկնդիրների պատվիրակությանը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Նախարար Նալբանդյանը Թագավորական Քոլեջի ունկնդիրներին ներկայացրեց Հայաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը, տարածաշրջանային խնդիրների և դրանց կարգավորման ուղիների վերաբերյալ Հայաստանի մոտեցումները, Եվրասիական Միությանը Հայաստանի անդամակցության գործընթացը, Եվրոպական Միության հետ Հայաստանի համագործակցությունը:

Глава МИД Армении принял слушателей Королевского колледжа оборонных исследований Великобритании 06/03/2014   16:59  |  Лента новостей
3-го июня министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял прибывшую в Армению делегацию слушателей Королевского колледжа оборонных исследований Великобритании (The Royal College of Defence Studies), представляющих различные страны. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
Министр Налбандян представил слушателям Королевского колледжа основные направления внешней политики Армении, усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по урегулированию азербайджано-карабахского конфликта, подходы Армении к региональным проблемам и пути их урегулирования, процесс членства Армении в Евразийском Союзе, сотрудничество Армении с Европейским Союзом.