ԱԺ քառյակն այսօր կքննարկի կառավարությանն ուղղված պահանջները 06/02/2014   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության սենյակում տեղի կունենա ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունների հերթական դռնփակ նիստը։
Ակնկալվում է, որ նիստի ընթացքում կամբողջացվեն 4՝ «Ժառանգություն», «Բարգավաճ Հայաստան», «ՀԱԿ» եւ «ՀՅԴ» խմբակցությունների՝ կառավարությանն ուղղված պահանջները։
Հիշեցնենք, որ նախորդ հանիդպումը տեղի էր ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության սենյակում, որի ավարտից հետո խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը տեղեկացրել էր, որ քառյակի յուրաքանչյուր ուժ ներկայացրել է այն խնդիրները, «լրջագույն մարտահրավերները», որոնք համարում է երկրի առաջ ծառացած հրատապ լուծում պահանջող խնդիրներ։
Դրանք, ըստ Ն.Զոհրաբյանի, գրեթե նույնական էին եւ քառյակը, ունենալով այդ խնդիրների փաթեթը, որոնց մեջ ներառված են ավելի քան մեկ տասնյակ հարցեր, այն ձևակերպում է որպես հրատապ եւ պահանջի տեսքով կներկայացնի կառավարությանը։
Նա հայտարարել էր, որ քառյակի կողմից կարևորված հարցերը համատեղ կամփոփվեն և համատեղ հայտարարության տեսքով կամբողջացվի քառյակի առաջիկա նիստում։
11:15 27/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր տեղի կունենա քառյակի հերթական նիստը
12:12 17/05/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՔիչ առաջ խորհրդարանում մեկնարկել է քառյակի ներկայացուցիչների դռնփակ նիստը

Некоалиционная “четверка” парламента Армении проведет очередное заседание за закрытыми дверями 06/02/2014 13:20 | Лента новостей
Представители четырех непровластных политических сил Национального Собрания Армении сегодня, в 14.00, проведут закрытое заседание в кабинете парламентской фракции “Наследие”.
Ожидается, что в ходе заседания четверка обобщит свои требования к правительству.
Напомним, что предыдущее заседание за закрытыми дверями состоялось в кабинете фракции “Процветающей Армении”. Секретарь фракции ППА Наира Зограбян по его окончании сообщила, что каждая из входящих в “четверку” сил представила те проблемы, “серьезнейшие вызовы”, требующие немедленного разрешения.
Она заявила, что обозначенные вопросы в виде совместного заявления будут обобщены на предстоящем заседании “четверки” .