Հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց 05/31/2014   13:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ մայիսի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հրադադարի ռեժիմի վերոհիշյալ խախտումներից բացի հակառակորդը մայիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի  հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ:
ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների աչալրջության ու զգոնության շնորհիվ հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը կասեցվել է և նրանք հետ են շպրտվել ելման դիրքեր: Ըստ նախնական տվյալների` ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն 2 զոհ և 1 վիրավոր:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия на границе с Нагорным Карабахом порядка 1000 раз 05/31/2014   14:18  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 25 мая по 31 мая на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 1000 раз. Было произведено более 10000 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций. Об сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Помимо вышеуказанных случаев нарушения режима прекращения огня в ночь с 27 на 28 мая, в районе 02:55, подразделения ВС Азербайджана предприняли очередную попытку диверсионно-разведывательного проникновения в южном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана.
Передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили продвижение азербайджанских спецназовцев и прибегли к ответным действиям, отбросив противника на исходные позиции. По предварительным данным, с азербайджанской стороны погибли по меньшей мере двое военнослужащих, еще один ранен. В ходе отражения атаки азербайджанцев погиб военнослужащий АО НКР.